5.SEZONA ATKLĀTA!

"Mitjki" - (no kreisās puses) Dmitrijs Šagins, Andrejs Filipovs, Andrejs Kuzņecovs, (priekšā) Aleksandrs Bušujevs, (no labās puses) Tatjana Šagina, Svetlana  Badelina

15.maijā astoņos vakarā muzeja direktors Dzintars Zilgalvis kāpa uz postamenta (uz metāla skapīša) un svinīgi uzrunāja sapulcējušos apmeklētājus un viesus.  Tika atklāta Naivās mākslas  muzeja sezona un divas jaunas izstādes.

Animālista Filipa Šalajeva piemiņas izstāde “Zvēru karalis”, par kuras realizēšanu ir jāpateicas mākslinieka vistuvākajiem radiniekiem. Mākslinieka darbi ir tik lieli, ka, ejot tiem garām, lauvas, vilki un tīģeri sāk pavisam nemanāmi kustēties, dzīvnieku caururbjošie skatieni pavada ikvienu, kas ienāk izstādes zālē.

Muzeju nakts viesi, mākslinieku apvienība “Mitjki”, no Pēterburgas uz Rīgu atveda ļoti daudzpusīgu, darbiem bagātu un kolorītu izstādi Pieturas pēc pieprasījuma”.  Mākslinieki Dmitrijs Šagins, Tatjana Šagina, Andrejs Filipovs, Svetlana Badelina, Aleksandrs Ņekrasovs, Andrejs Kuzņecovs un Aleksandrs Bušujevs  personīgi bija ieradušies Rīgā, lai ar dziesmām, interesantiem stāstiem par  savu radošo dzīvi un darbību  iepazīstinātu visus interesentus un Muzeju nakts apmeklētājus. Izstādē “Pieturas pēc pieprasījuma” var aplūkot ne tikai mākslinieku darbus, kas bija ieradušies uz atklāšanu, bet arī Ioannas Martjanovas, Tatjanas Filipovas, Taisijas Švecovas un Gata Bezdelīgas darbus.

Arī šogad Naivās mākslas muzejā ir apskatāmas Staņislava Kozlovska baltās koka skulptūras un populāru naivistu darbi no muzeja kolekcijas, tādi kā Edgars Krīgers, Antonija Kuplā un Arnolds Skrastiņš.

Muzeja baltajā istabā var aplūkot darbus, kas pārstāvēs Latviju festivālā “Festnaive-2010″ Maskavā, kā arī dažus muzeja jaunieguvumus.

BILDES NO PASĀKUMA

Muzeju nakts 2010 Latvijas Naivās mākslas muzejā5.sezonas atklāšanaDzintars Zilgalvis un mākslinieku apvienība "Mitjki"Dzintars Zilgalvis pateicas Filipa Šalajeva kundzei Valentīnai Šalajevai par iespēju rīkot izstādi "Zvēru karalis" Latvijas Naivās mākslas muzejāDzintars Zilgalvis dāvina ziedus māksliniecei Ņinai AbizovaiPateicība Aleksandram Bušujevam par mākslinieku apvienības "Mitjki" atvešanu uz Rīgu"Mitjki" aicina uz savu izstādi "Pieturas pēc pieprasījuma". No kreisās puses - Aleksandrs Bušujevs, Dmitrijs Šagins, Tatjana Šagina, Andrejs Filipovs, Svetlana Badelina, Aleksandrs ŅekrasovsAleksandrs Bušujevs un Dmitrijs ŠaginsV sezonas atklāšanaDmitrijs ŠaginsAleksandrs Ņekrasovs iepazīstina ar saviem darbiemMuzeju nakts 2010 Latvijas Naivās mākslas muzejāAndrejs Filipovs un Dmitrijs ŠaginsMuzeju nakts 2010 Latvijas Naivās mākslas muzejāSvetlana BadelinaDmitrijs ŠaginsSvetlana Badelina sniedz autogrāfusDmitrijs ŠaginsLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšana"Mitjki" intervija PRO 100. No kreisās puses - Dmitrijs Šagins, Svetlana Badelina, Andrejs Filipovs"Mitjki" intervija PRO 100. No kreisās puses - Dmitrijs Šagins, Tatjana Šagina, Aleksandrs Bušujevs, Andrejs Filipovs,  Andrejs KuzņecovsLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaSvetlana Badelina un Tatjana Šagina"Mitjki" - (no kreisās puses) Dmitrijs Šagins, Andrejs Filipovs, Andrejs Kuzņecovs, (priekšā) Aleksandrs Bušujevs, (no labās puses) Tatjana Šagina, Svetlana  Badelina"Mitjki" - (no kreisās puses) Dmitrijs Šagins, Andrejs Filipovs, Andrejs Kuzņecovs, (priekšā) Aleksandrs Bušujevs, (no labās puses (Tatjana Šagina)Dmitrija Šagina un Andreja Filipova fotokolāža "Mitjki pret glamūru"Latvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšanaLatvijas Naivās mākslas muzeja 5.sezonas atklāšana

Ko Latvijas Naivās mākslas muzejā redzēja citi?

DJ Snobo aka Gosh from Yaputhma

Ja arī tev ir kāda bilde un vēlies ar mums padalīties, sūti ziņu Alisei!

Muzeju nakts aizvadīta un jubilejas sezona ir sākusies! Paldies visiem, kas bija atklāšana, un ceram jūs redzēt arī turpmāk Latvijas Naivās mākslas muzejā! Muzejs atvērts katru dienu no 12:00 – 19:00 izņemot pirmdienas, otrdienas.

ORGANIZĒ:

noass_logonaivais_muzejs_logo

ATBALSTA:

Jaunrīgaaplis_bez_www_asalaRDKP


par šo publikāciju