A.REZIDENCĒ ITĀĻU FOTOGRĀFS DŽOVANNI DE ANDŽELIS

Džovanni De Andželis (Giovanni De Angelis) dzimis 1969. gadā Neapolē, Itālijā.

Kopš 1992. gada dzīvo un strādā Romā.

Jau pusaudža gados viņš pievērsās tradicionālajai fotogrāfijai, kā arī interesējies par vizuālo atspoguļojumu un tā raisītajām emocijām.

Savos nesenākajos projektos “Luceveloce” – (“Gaismas ātrums”, 2004) viņš pētījis neizsmeļamo gaismas potenciālu un tās mijiedarbību ar ķermeni, attīstot šo ideju tālākajos projekts – “Luce dissolve” (“Attīrošā gaisma” 2005; 2006) sasniedz izteiksmes robežu starp glezniecību un fotogrāfiju, kur vientuļas figūras – sastingušas vai kustībā – ar savām ēnām šķeļ gaismas starus.

Darbu sērijās  “Strade con pioggia” (Lietainās ielas), “Sui iki” un “Curchgate” fotogrāfs pievērsies Japānas un Indijas moderno metropoļu un to sabiedrības izzināšanai. Šajos darbos interese par austrumu kultūru izteikta caru etno- antropoloģisku skatu. Turpinot šo ideju viņš pievērsies laikmetīgās pilsētas pētīšanai projektā “Contemporary districts” Tokijā, Telavivā un Varšavā, pētot jauniešus un to dzīves telpu, kā arī pilsētas rajonus, kurus tie apdzīvo, kvartālus – kas atrodas nemitīgā kustībā un attīstībā.

2011. gads māksliniekam bijis īpaši produktīvs. Šogad Itālijas 150. gadadienai veltītajā izstādē “Lo Stato dell’Arte – Campania / special exhibition for 150°” Venēcijas Bienāles ietvaros Džovanni De Andželis pārstāv Neapoli. Savukārt nesenajā izstādē MACRO muzejā, Romā, projektā “Water Drops” pievērsies  dvīņu attiecību un psiholoģijas pētīšanai -  bijušajā vācu kolonijā Cândido Godói, Brazīlijā, kas vēsturiski  pazīstama kā eugēnikas eksperimentu norises vieta, kurā dzimušo dvīņu īpatsvars ir lielākais pasaulē.

Savas vizītes laikā Rīgā mākslinieks vēlas apspēlēt nesenos notikumus Oslo, aicinot sabiedrību ieklausīties apkārtējos, un apzināties, ka draudu un baiļu gadījumā ik viens var kļūt par slepkavu.

Viņa svarīgākās solo izstādes ietver:  “Contemporary Districts #2: TEL AVIV”, Malta (2010); “Churchgate”, Galleria Loto Arte, Roma (2008); “Contemporary Districts #1: Shibuya”, VI Romas Starptautikais fotogrāfijas festivāls, Nacionālais Austrumu mākslas muzejs, Roma (2007); “Aqua Art”, Palazzo Donarelli Ricci, Roma (2007); “Luce Dissolve,” V Festival Internazionale della Fotografia, Rome (2006); “Sui iki”, Galleria Doozo, Roma (2005).

Grupu izstāžu skaitā: “ECC Ente Comunale di Consumo”, CIAC Centro Internazionale di Arte Contemporanea Genazzano, Roma (2010), Museo Nazionale di Cozenza (2011); “Piazza d’Armi”, Emergency Room, PAN Palazzo delle Arti, Neapole (2009); “BATTITI”, Complesso Monumentale di San Michele, Roma (2009); “Diario Quotidiano”, MUSINF Museo d’arte Moderna, dell’Informazione e della Fotografia, Senigallia (2009); “Codice 01”, DART Chiostro del Bramante, Roma (2007).


par šo publikāciju