Aktuālie festivāli un konkursi 2015. gada nogalē un 2016. gada sākumā

 

 

 

 • Austrijas kinofestivāls “CROSSING EUROPE Film Festival Linz” ir veltīts mūsdienīgām, īpatnējām un sociālpolitiskām Eiropas filmām, kas atspoguļo šībrīža politiskās un sociālās realitātes Eiropas mainīgajās sabiedrībās, kā arī reģionālās īpatnības un atšķirīgos dzīvošanas apstākļus šajā kontinentā.

Lai pieteiktais darbs atbilstu galvenajam iesniegšanas kritērijam, filmas producentam, direktoram vai sižetam ir jābūt saistītam ar kādu no Eiropas valstīm.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 5.janvārim.

Vairāk  par festivālu un darbu pieteikšanu

 • The Chicago Underground Film Festival, kas šogad norisināsies jau 17.reizi, ir kļuvis par vienu no galvenajām pieturām starptautisko festivālu ķēdē. Festivāls ir veltīts filmu veidošanas estētiskajai, mākslinieciskajai un jautrajai pusei, demonstrējot darbus, kas būtiski formas, satura un tehnikas ziņā atšķiras no Holivudas konvekcijām un IndieWood pieaugošās stagnācijas.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 5.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • Festivāls ‘’Onion City’’  ir viens no pirmajiem starptautiskajiem festivāliem (dibināts 20.gs. 80.gados), kas veltīts eksperimentālajām filmām un video.

 Paralēli konkursu programmām, tiek organizētas īpašas filmu prezentācijas un viesu prezentācijas.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 8.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • MEDIAWAVE International Film and Music Gathering ir māksliniecisks un uz kopību orientēts festivāls, kas orientējas uz  oriģinālu, jaunu un neatkarīgu ideju atspoguļojumu filmās,  kā arī džeza, improvizētās, etnogrāfiskās un tautas mūzikas performancēs.  Festivāla programma sevī ietver filmas, fotogrāfijas, izstādes un  muzikālas darbnīcas.

Mākslinieki tiek aicināti pieteikt darbus  par haosa un kārtības tēmu līdz 2016.gada 10.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • Starptautiskais animāciju filmu festivāls ‘’Anifilm’’

Konkurss 5 kategorijās: spēlfilmas pieaugušajiem un bērniem; īsfilmas; studentu veidotās filmas; mūzikas video un animācijas.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 15.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • Transart Triennale 2016 šogad apspēlēs, provocēs un  pārbaudīs  filozofa Rosi Braidotti piedāvāto tēmu ‘’Nemanāmais Es’’  (“The Imperceptible Self”).

Festivāla programmā tiek ietvertas izstādes, koncerti, grupas diskusijas, semināri, radošās darbnīcas, performances, kritikas, darbu demonstrēšana, alternatīvas tūres un vairāku autoru grāmatu prezentācijas.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 15.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • “Ovular Films” festivāls ir veltīts  tēmām, kas attiecas uz sievietes pieredzēm, izmantojot dabīgas, ovulācijas cikla funkcijas kā metaforu intelektuālai, psiholoģiskai, emocionālai, fiziskai un garīgai sasaitei ar pasauli. Mākslinieki tiek aicināti pieteikt 35mm, 16 mm  vai digitālas eksperimentālās īsfilmas, kas tieši vai netieši  atspoguļo šīs pieredzes.

Darbs jāiesūta līdz 2016.gada 15.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • Romas Mediju mākslas festivāls

Instalācija, video māksla, performance un skaņu māksla.

Darbu pieteikšana līdz 2016.gada 15.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • Video mākslas festivāla “”MUX: Ashville”  ietvaros mākslinieki tiek aicināti pieteikt viena vai vairāku kanālu digitālus video darbus, kopprojektus, sērijveida darbus, performances kamerai, video instalācijas un skulpturālus video darbus līdz 2016.gada 20.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • Flatpack Film Festival tiek raksturots kā krāšņi eklektisks filmu festivāls, kas savā programmā ietver animāciju, mūziku, mākslas filmas, atklājumus no arhīviem, īsfilmas  bērniem un dzīvais kino.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 22.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • Ar vietējās sabiedrības un izglītības iestāžu iesaisti The Newport Beach Film Festival piedāvā auditorijai pirmās klases starptautisku programmu, kā arī nodrošina tikšanās vietu kultūras izpratnei un papildina izglītības iespējas, koncentrējoties uz atšķirīgu studiju un neatkarīgo filmu kolekciju demonstrēšanu un lepni aptverot talantīgo mākslinieku kaislību, redzējumu un neatkarīgo garu. Mākslinieki no visas pasaules tiek aicināti pieteikt darbus dalībai starptautiskā konkursā līdz 2016.gada 25.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • Toronto Animation Arts Festival International (TAAFI), kas svin daudzās animācijas formas no visas pasaules, ir izsludinājis starptautiska mēroga konkursu, kurā var pieteikt jebkura žanra un tehnikas animācijas pilnmetrāžas filmas un īsfilmas līdz 2016.gada 31.janvārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • San Diego Underground Film Festival (SDUFF) veltīts eksperimentāliem  video darbiem, filmām  un uz skaņu balstītu nesēju veidotiem darbiem (audio darbiem).

Darbu pieteikšana līdz  2016.gada 1.februārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • 19. Sonomas Starptautiskais filmu festivāls

Pasaules kino, pilnmetrāžas naratīvi, dokumentālās filmas, īsfilmas un animācijas.

Darbu iesniegšana līdz 2016.gada 2.februārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • Ņujorkas īsfilmu festivāls

Mākslinieki tiek aicināti iesniegt īsfilmas divās kategorijās: īsfilmas līdz 25 min un īsfilmas līdz 40 min.

Darbu pieteikšana līdz 2016.gada 13.februārim. 

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu

 • 9. Starptautiskais animēto filmu festivāls ‘’Animator 2016’’ vērienīgajā programmā, kurā tiek ietvertas vairāk nekā 500 filmu no visas pasaules, konkursi, retrospekcijas, tematiskie  ekranizējumi, pirmizrādes, prezentācijas, tikšanās ar filmu veidotājiem,  koncerti, radošās darbnīcas un lekcijas,  īpaši tiek izceltas attiecības starp animāciju un mūziku.

Mākslinieki ir aicināti pieteikt animācijas tehnikā veidotās īsfilmas (līdz 30 min) vai spēlfilmas (no 40 min)  līdz 2016.gada 19.februārim.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • Unnoticed Art Festival, balansējot starp privāto un publisko, par festivāla norises vietu iepriekš neinformētajiem garāmgājējiem piedāvā mākslas darbus, kas apslēpti ikdienišķā valodā.

 Darbu izteikšanai izmantotā valoda iekļaujas publiskajā telpā ierastās sociālās uzvedības robežās un tieši tādēļ var palikt arī  nepamanīti.

Koncepts un īstā performance ir  atdalīti viens no otra, izpildījumu veicot brīvprātīgo grupai.  Tādejādi mākslinieki tiek aicināti idejas, konceptus iesniegt pēc iespējas līdzīgākus lietošanas pamācībai. Iespējams, daļa no autordarba tiks transformēta, izpildīšanas procesā iekļaujot aklu uzticēšanos izpildītāju integritātei.

Koncepti jāiesūta līdz 2016.gada 1.martam.

Vairāk par festivālu un darbu pieteikšanu 

 • Mākslinieki, kas vēlas izrādīt savus darbus starptautiskai auditorijai, tiek aicināti iesniegt kustīgā attēla darbus bez skaņas.

Četri no priekšējiem ‘’P60’’ logiem ir veltīti kustīgajai vizuālajai mākslai, programmā apkopojot daļēji interaktīvu mākslu, kā arī iepriekš ierakstītas filmas.

Vairāk par ”P60” un darbu pieteikšanu


par šo publikāciju