Arup gaismas dizaineru vieslekcija Rīgā

Illuminated_river_invitation

Kultūras un mākslas projekts «Noass» un Rīgas Tehniskā Universitāte aicina uz britu gaismas dizaineru Džulio Antonuto (Gulio Antonutto) un Melisas Makas (Melissa Mak) lekciju un diskusiju par gaismu pilsētvidē. Lekcija notiks 18. decembrī plkst. 17.00 RTU Arhitektūras fakultātē (AF), Ķīpsalas ielā 6, 115. auditorijā. Lekcija notiks izstādes “Izgaismotā upe” ietvaros. Izstādē apskatāmi Londonas tiltu  pār Temzu izgaismošanas projekti, kurus veidojuši speciālisti no visas pasaules.

 

Lektori klausītājiem stāstīs par gaismas dizainu pilsētvidē, kas aktuāli ir arī Latvijā, kā arī iepazīstinās ar sava pārstāvētā uzņēmuma «Arup» stratēģiju un darbību, piedaloties starptautiskajos projektos. Lekcijas noslēgumā arhitektūras, pilsētvides, dizaina un saistīto nozaru eksperti, kā arī citi interesenti tiks aicināti uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā.

 

Lektori pārstāv 1946. gadā dibināto pasaulslaveno neatkarīgo dizaineru, plānotāju, inženieru, tehnisko speciālistu un konsultantu kompāniju «Arup». Kompānijas 92 birojos 40  valstīs strādā vairāk nekā 12 000 speciālistu. «Arup» iesaistīta daudzu pasaulē ievērojamu arhitektūras objektu radīšanā, tostarp Sidnejas operas nama, Pompidū centra Parīzē, 2008. gada un 2012. gada olimpisko spēļu norises vietu apbūvē, «The Shard» augstceltnes Londonas centrā radīšanā un daudzos citos projektos. «Arup» speciālisti līdzdarbojušies arī trijos Londonas tiltu izgaismošanas projektos, kuri aplūkojami izstādē RTU Arhitektūras fakultātē.

 

Pasākums notiks angļu valodā, un to rīko RTU AF sadarbībā ar biedrību «Noass». Lekcija un izstāde noris ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Lielbritānijas vēstniecības Rīgā atbalstu.

 

Izstādē RTU AF līdz 22. janvārim apskatāmi seši labākie projekti, kas tika izvēlēti pērn Londonas pilsētas izsludinātajā starptautiskajā konkursā. Tā iecere bija izgaismot 17 Londonas tiltus pār Temzu, radot vienotu vairāk nekā 2,5 jūdžu garu mākslas darbu.

 

 

Vairāk informācijas par projektu “Izgaismotā upe” un kopmāniju “Arup”:

http://illuminatedriver.london/

https://www.arup.com/

 

 

 


par šo publikāciju