Baltā nakts uz AB Dambja

Winning Team- Leo Villareal-1

Baltās nakts prožektoru gaismā: Gundars Rullis, Džeikins Pūsons un Arvīdas Kazlauskas un “Gas of Latvia”.

////////////////

Programma:
//19.00–20.20 Gundara Ruļļa performance
//20.20–21.30 Āra kino – “Japānas mediju mākslas festivāla” programma.
//21.30–22.30 Džeikina Pūsona un Arvīdas Kazlauskas performance “Endless Roar”
//22.30–23.30 Āra kino „AG Kurzfilm” īsfilmu programma.
//23.30–00.30 „Gas of Latvia” performance
//00.30–3.00 Āra kino “Japānas mediju mākslas festivāla” un „ARS Electronica” festivālu programmu demonstrācija

Paralēli mūziķu priekšnesumiem un āra kino NOASS galerijāapskatāmas 3 izstādes: Baibas Rubīnes fotoizstāde „Viss būs labi”, Londonas mākslinieku apvienības Papā Antonutto fotogrāfiju izstāde “Nothing to Breath but Streets, Streets, Streets” un starptautiskā arhitektūras konkursa „Illuminated River” finālistu darbu izstāde, kas attēlo apgaismes projektu vīzijas tiltiem pār Temzu.

Pasākums norisinās laikmetīgās kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros un tapis ar Rīgas domes finansiālu atbalstu. Ieeja bez maksas.

www. baltanakts.lv

Par dalībniekiem:

Gundars Rullis ir Zviedrijā uzaudzis trimdas latvietis. Rokmūzikas un blūza leģenda. Ģitārists, dziedātājs, komponists. Aktīvs muzikālajā darbībā kopš 1979.gada, kad dibina savu pirmo grupu „Prusaku ansamblis”. Plašāk pazīstams ar savu pēdējo gadu grupu „Alis P”, kura darbojas kopš 1990. gada – ir vairākkārtēja Mikrofona aptaujas laureāte, pēdējais albums „Ciparu pasaule” 2015. gadā izvirzīts Mūzikas ierakstu gada balvai nominācijā Roka un metāla mūzikas albums. Sadarbojies kopprojektos ar virkni pazīstamu latviešu mūziķu – Bet bet, Dzelzs Vilks, Jānis Žilde, u.c.

 

Džeikins Pūsons  un Arvida Kazlauska performance “Endless Roar”.

Džeikins Pūsons (Jachin Pousson) ir amerikāņu mūziķis, kurš pašlaik dzīvo Rīgā. Viņš bijis „hardrock” mūzikas bundzinieks Singapūrā, taču kopš viesošanās Kopenhāgenā 2010. gadā mainījis mūzikas prioritātes. Ir regulārs Latvijas akadēmiskās un elektroniskās mūzikas pasākumu dalībnieks. Darbojas kā mūzikas komponists, producents un arī video un grafiskais mākslinieks.

Arvidas Kazlauskas (Arvydas Kazlauskas) ir lietuviešu izcelsmes saksofonists. Absolvējis J.Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju, stažējies Berlīnē.  Neskaitāmu starptautisku izpildītāju konkursu laureāts, tagad J.Vītola Mūzikas Akadēmijas docents, saksafona spēles pasniedzējs Lietuvas Mūzikas un Teātra Akadēmijā.

 

Gas of Latvia (Andris Indāns skaņa, Zane Zelmene video) audiovizuāla performance.

Skaņas rmākslinieks un komponists Andris Indāns nodarbojas ar mūziku kopš astoņdesmito gadu beigām, viņa projekts Gas of Latvia ir uzskatāms par vienu no ievērojamākajām parādībām Latvijas eksperimentālajā elektroniskajā mūzikā. Kopš projekta izveidošanas tapušivairāk kā desmit Gas Of Latvia albumi, kā arī izpētīti vairāki mūzikas virzieni un sniegti neskaitāmi koncerti. Viena no Gas of Latvia raksturīgākajām īpašībām ir nemitīgi savas valodas meklējumi – nezaudējot savu īpašo intonāciju, dažādos posmos projekts ir pastāvējis ambient dub, drone, noise, industrial, elektro-akustisko improvizāciju, IDM un techno. Andris Indāns raksta mūziku arī kino un teātrim, periodiski piesaka sevi skaņu mākslas kontekstā.

Zane Zelmene ir mediju māksliniece un VJ, kura savos darbos, izmantojot jaunās tehnoloģijas kā izteiksmes līdzekļus, pēta cilvēka un apkārtējās vides attiecības. Kopš 2013. gada Zelmene regulāri sadarbojas ar Gas of Latvia, ir vairāku projekta videoklipu un koncertu videonoformējuma autore.


par šo publikāciju