“Baltijas jūra – peldošie koki” noslēgums

Pines panorama

2014.gada 6.augustā
Daugavas akvatorijā, līdzās Kultūras un mākslas projektam „NOASS”, sadarbībā ar zviedru mākslinieku apvienību SIMKA, tiek realizēts projekts „Baltijas jūra – peldošie koki”. Līdz pat novembra sākumam Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem dota iespēja aplūkot iespaidīgu peldoša meža instalāciju.
Veicinot sadarbību starp abām Eiropas Kultūras galvaspilsētām 2014 – projekts realizēts arī Ūmeo (Zviedrijā), kā Rīgas arī sadraudzības pilsētā Pori (Somijā).

2014.gada 6.novembrī
Norisinās projekta „Baltijas jūra – peldošie koki” noslēguma pasākums, AB Dambja parkā tiek iestādīti 14 jauni koki, atstājot tiem apkārt glābšanas riņķus, kuros tie 3 mēnešus bija peldējuši Daugavas akvatorijā.

Šobrīd

Iestādītie koki kalpo kā atmiņa par Rīgu kā Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2014.gadā;

Jebkurš Rīgas iedzīvotājs un tās viesis tiek aicināts koku zaros iesiet lentītes, ar laba vēlējumiem Rīgai un citām jaukām domām, lai vējš šīs domas ik dienas sūtītu pasaulē;

Tradicionālā kāzu fotogrāfiju vieta AB dambja parkā ir ieguvusi atraktīvu un simbolisku papildinājumu, kur jaunlaulātajiem veidot savas atmiņas. Mākslinieku apvienība SIMKA aicina dalīties ar savām kāzu un cita pasākuma fotogrāfijām, līdzās iestādītajiem kokiem, sūtot tās uz e-pastu simon@simka.se.

Koku stādīšanā piedalījās Pārdaugavas izpilddirekcija un SIA Rīgas meži


par šo publikāciju