IZSTĀDE CITA RĪGA UN ZIGFRĪDA ZOLTNERA DARBI

Laikmetīgās kultūras foruma Baltās nakts ietvaros Latvijas Naivās mākslas muzejā būs apskatāma tautas tēlotājas mākslas biedrības Cinobrs izstāde, kurā daudzos un dažādos darbus vieno skatījums uz Rīgu. Mūsu pilsētu ieraudzīsim neparastos veidos, kas tās ierasto siluetu un eleganto arhitektūru ļaus baudīt gleznās. Izstādes darbi tapuši šīs vasaras plenēros Andrejsalā, Pārdaugavā un Rīgas parkos. Tā būs citāda Rīga, kurā katrs varēs meklēt arī savējo.

Paralēli “Cinobrs” veidotajai izstādei, no Vecumniekiem atceļojušas un būs apskatāmas  Zigfrīda Zoltnera 18 gleznas.

Mākslinieks ir dzimis Rīgā, 1937.g.  Mācījies Pļaviņu 1.vidusskolā, vēlāk pabeidzis Rīgas arhitektu un mākslas amatu skolu nr.17 un ieguvis profesiju būvtēlnieks. 1977. gadā pabeidz Tautas universitāti ar diplomu mākslinieks – izpildītājs. 1977.-1989.g. darbojas Tēlotājas mākslas Tautas studijā mākslinieces Māras Zītares vadībā. Ar saviem darbiem ir piedalījies izstādēs Rīgā, Jūrmalā, Maskavā, Šauļos,Viļņā un Kaļiņingradā. 1987. g. Vissavienības tautas daiļrades festivāla laureāts.

Kopš 1989. gada pārcēlies uz dzīvi Lietuvā. Pašlaik aktīvi glezno, piedalās Paņevēžas pilsētas mākslas dzīvē, gleznas tiek izstādītas skolās, pilsētas muzejā un citās iestādēs. Sadarbojas ar Vecumnieku vidusskolu Latvijā.

Muzeja apmeklētāji varēs arī aplūkot Latvijas Naivās mākslas muzeja pamatkrājuma darbus, kas sevī ietver tādus naivās mākslas meistarus kā Rahmails Jakrins, Žanis Bulavs, Vija Vētra, Staņislavs Kozlovskis, Edgars Krīgers un daudzus citus.

 

 


par šo publikāciju