Dzejas grāmatas “Uzklausījums” atvēršanas svētki

 

DSC_1002

28.augustā, plkst. 18:00, peldošajā mākslas centrā “NOASS” norisināsies Aivara Krūkliņa grāmatas “Uzklausījums” atvēršanas svētki un autorvakars kopā ar redaktori un dzejnieci Amandu Aizpurieti. Bez muzikālā pavadījuma dzejas vakarā neiztikt, par to parūpēsies Juris Ošlejs.

Ieeja bez maksas.


DSCF2547

Aivars ir Ceļa cilvēks. Braucieni tālos komandējumos, ilgas stundas pie mašīnas stūres, mainīgās ainavas aiz mašīnas loga… Bet Aivara skatiens nav vienaldzīgi garāmslīdošs, tas ir jaunu pasauļu atklājēja skatiens. Viņš notver mirkli, kad šosejas laternas pārvēršas NLO. Un mirkli, kad NLO pārvēršas dzērvju kāsī.

Bagāžā Aivaram vienmēr līdz grāmatas. Galvenokārt tās, kas izlasītas un atstātas mājās, bet mieru neliek. Nebeidzas dialogs ar Dž.D.Selindžeru, arvien plašāk paveras hologrāfiskais visums…

Aivars ir Dharmas cilvēks, viņa virzība dzejā ir vienlaikus jēgpilna un dabiska, paša būtībai atbilstoša. Jau tagad tā aizvedusi viņu tālāk nekā komandējumi.

Hinduistu izpratnē Dharma ir reizē Ceļš un Mājas. Savā otrajā dzejoļu krājumā Aivars Krūkliņš iekur uguni sen izzudušas virtuves krāsnī, tagadnē sajūt pagātnes klātbūtni. Varētu teikt, ka viņš iemācījies atgriezties mājās. Vai varbūt – Mājas atgriezušās pie Aivara. Saskaņā ar viņa smaidīgo Dharmu.

/Amanda Aizpuriete/


par šo publikāciju