Festivāls “Ūdensgabali” aicina pieteikties radošajai darbnīcai!

PIESAKIES

Festivāls “Ūdensgabali” aicina pieteikties radošajai video performanču/vizuālo instrumentu izveides darbnīcai dāņu mākslinieka Sunes Petersena (Sune Petersen) vadībā, kas norisināsies no 18. līdz 19. augustam peldošajā mākslas centrā “NOASS”. Divu dienu laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar VVVV-reāllaika video performanču programmu, īpaši uzsverot grafisku video instrumentu izstrādes procesu, kā arī aicinās uz diskusiju par vizualizāciju lomu mūzikas kontekstā, par pašu atskaņošanas spēju un audio sinhronizāciju. Radošās darbnīcas gaitā dalībnieki sagatavos vienkāršu performanci, kurā tiks radītas grafiskas reāllaika vizualizācijas sinhronizētas ar audio.

Vizuāli instrumenti ir izveidoti, izmantojot programmatūru, kas ģenerē kustīgu attēlu. Šos instrumentus var spēlēt, ar laiku iepazīstot programmatūras piedāvātās īpašības un funkcijas un, izkopjot savas prasmes, spēsiet šos instrumentus izgatavot arvien interesantākus un reizē vienkāršāk lietojamus.

VVVV ir hibrīda reāllaika grafiskās programmēšanas vide, kas ir paredzēta vienkāršai reālā laika grafisku kustīgu attēlu veidošanai. Tai piemīt spējas pārvaldīt dažādas grafiskās manipulācijas, iekļaujot tādus elementus kā reāllaika kustīgu grafisku attēlu sintēze, savienojamība ar fiziskiem instrumentiem, interaktīvi video, kurus var manipulēt vairāki lietotāji vienlaicīgi.

Programmas izstrādātāji ir VVVV grupa – http://vvvv.org/impressum

VVVV ir pieejama bez maksas nekomerciāliem nolūkiem (lai izmantotu komerciāliem nolūkiem ir nepieciešama licence).

 Radošās darbnīcas laikā mēs apgūsim sekojošas tēmas:

  • VVVV pamati;
  • Vienkāršu 2D un 3D grafiku veidošana;
  • Video vērtējums;
  • Attēlu apstrāde;
  • Video atskaņošana;
  • Saskarne ar MIDI/HID kontrolleriem;
  • Ja dalībnieki vēlēsies, tad būs iespēja apgūt VVVV kontrolēšanu (vai daudzas citas “VJ” programmatūras) no mūzikas atskaņotāja (music sequencer).

Lai veiksmīgi piedalītos darbnīcā ir nepieciešams:

  • Windows dators ar uzinstalētu jaunāko VVVV versiju un pašreizējo addon paku, kā arī DX11 paku (visu nepieciešamo var iegūt: https://vvvv.org/downloads un https://vvvv.org/contribution/directx11-nodes-alpha);
  • Zināšanas par 3D matemātikas pamatiem tiek uzskatīta par priekšrocību,  bet ne prasību;
  • Kā arī ieteicams izmantot MIDI vai HID kontrollerus, lai nodrošinātu taktilu instrumenta kontroli.

 

Sune Petersens ir VJ un digitālās mākslas pārstāvis, dzimis 1974.gadā Dānijā. Fizikas un datorinženierijas studijās ieguvis kvalifikāciju zinātnē un pēdējos gados strādā kā pasniedzējs radošajās darbnīcās Olborgas Universitātes Arhitektūras un Dizaina nodaļā, kā arī organizē apmācības institūcijās visā Eiropā. Petersena darbības joma aptver vizualizācijas, fotogrāfiju, skaņu un citu apmācību, bet galvenokārt mākslinieku interesē reālā laika vizuālās performances. Pazīstamākie mākslinieka darbi ir ekspozīcija “NoRA Pavillion”, kā arī pirmais interaktīvais soliņš pasaulē, kas reaģē uz garāmgājējiem ar krāsas un raksta izmaiņām.Kā raksturo radošo programmētāju un kodētāju platforma “V4wednesday.com”: “Sunes darbiem ir tendence sevī ietvert vairāk skaņu, vairāk tekstūru, vairāk degsmes (dvēseles) un izsmalcinātāku kontroli nekā lielākajai daļai VJ, ar kuriem sastapsieties, neskatoties uz to, kāda programmatūra tiktu izmantota”. Vairāk informācijas par mākslinieku: http://sunep.net/

Pieteikšanās

Pieteikšanās bez maksas, maksimālais dalībnieku skaits ir 12, tāpēc katrs pieteikums tiks izvērtēts individuāli. Sūti savu pieteikumu uz darbnica@noass.lv, tajā pievienojot radošā darba portfolio, video un īsu aprakstu, kādēļ vēlies piedalīties darbnīcā. Pieteikšanās termiņš ir 7. augusts.

Organizē: Kultūras un mākslas projekts NOASS

Atbalsta: VKKF un RDIKSD


par šo publikāciju