Izrāde “Padegs un Padegs”

padegs

Peldošais mākslas centrs “NOASS” 18.augustā, plkst. 19:30, pārvērtīsies par teātra skatuvi un sniegs apmeklētājiem iepazīties ar mākslinieku Kārli Padegu izrādē “Padegs un Padegs”.

Latvijas mākslinieku vidū ir daudz personību, par kurām ir vērts veidot stāstus un uzvedumus. Tāpēc nodibinājums „Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” turpina izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā, īstenojot izrādi par 20.gs. sākuma mākslinieku un slaveno Rīgas dendiju Kārli Padegu.

Iestudējums par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940)
Režisors: Varis Piņķis
Dramaturgs: Ivo Briedis
Lomās: Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa
Mākslinieks: Māris Ruskulis
Gaismu mākslinieks: Rauls Lorencis
Producē: Mūzikas un mākslas atbalsta fonds Kārlis Padegs (1911. gada 8. oktobris — 1940. gada 19. aprīlis) – latviešu grafiķis un gleznotājs bija ekstravaganta, savrupa un leģendāra personība Latvijas mākslas vēsturē. Plaši pazīstams kā 30. gadu Rīgas dendijs.
Starpkaru laikmeta Latvijas mākslā Kārlis Padegs tematiskā un formālā ziņā bija neparasts, šokējošs. Atveidojis modernās lielpilsētas dzīvi, ideālu sapņu pasauli, pievērsies pretkara tēmai, darinājis pašportretus. Raksturīga dzēlīga ironija, groteska, paradoksi, pretstati. Ekspresīva deformācija apvienojas ar estetizētu līniju.
Kārļa Padega nozīmi lielā mērā nosaka tas, ka viņš bija pirmais mākslinieks, kurš konsekventi pievērsās visaptverošai ironijai. Turklāt skepse un ironija Padega darbos ir augstas kultūras pazīme, jo pauž nevis tiešu, bet pastarpinātu attieksmi pret pasauli.
Kārlis Padegs – pārelegants dendijs ar melnu spāniešu platmali un kvēlojošu cigareti zobos – promenēja pa Rīgas bulvāriem. 1932. gadā Padegs pārtapa spāņu caballero: mākslinieka galvu sedza mazliet ieslīpi uzlikta melna platmale ar neierasti platām malām, mugurā viņam bija garš tumša auduma mētelis ar polsterētiem pleciem, bet ap kaklu- koši sarkana šalle. Vienā rokā viņš turēja dzeltenus cūkādas cimdus, bet ar otru vēzēja bambusa spieķi. Kājās lepni strīpainās finansista bikses.
Rīgā, Merķeļa ielā iepretim Rīgas Latviešu biedrības namam ir uzstādīta Kārļa Padega piemiņas skulptūra.

Vairāk informācijas par Kārli Padegu un izrādi – IZRĀDES APRAKSTS.

Biļetes:
http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/teatris/cits/padegs-un-padegs-166696/
www.bezrindas.lv

un izrādes norises vietā.

Izrādi atbalsta:

Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālās mākslas muzejs, MD grupa, kultūras telpa 3MĀSAS


par šo publikāciju