Izstāde “Rīdzinieki – viņu zvēri un putni”

IMG_5993

Peldošajā mākslas centrā “NOASS” no 30. maija apskatāma dzīvespriecīga un koša izstāde “Rīdzinieki – viņu zvēri un putni”, kas pāri visam akcentē cilvēka radošumu, radīšanas prieku un neizsīkstošos iedvesmas meklējumus.

Izstādē būs aplūkojami Rīgas Tautas Tēlotājmākslas apvienības “Cinobrs” dalībnieku radītie darbi, kas tapuši plenēra laikā, 23.maijā, bagātinot Latvijas naivās mākslas tradīcijas un sniedzot Rīgas iedzīvotājiem un viesiem iespēju iedvesmoties no radītajiem mākslas darbiem Latvijas Naivās mākslas muzeja telpās, AB Dambī 2.

Iepriekšējos plenēros kā iedvesmas avots ir kalpojušas Rīgas ēkas, apkārtne un ainavas, taču šī gada plenērā tapušie darbi ietver sevī ne tikai aicinājumu palūkoties uz Rīgu ar citām acīm, jaunatklājot pilsētu caur mākslinieka darbos ietvertajām detaļām un tūristu ceļvežos neiekļauto vietu attēlojumu, bet arī iepazīt rīdzinieku caur citu prizmu vai – tieši otrādi – atpazīt sevi, aplūkojot rīdzinieka vizuālo tēlu, paradumus un tradīcijas no mākslinieka skatupunkta.

Kā ilggadējs sadarbības peldošā mākslas centra “NOASS” partneris plenēru organizēšanā un dalībnieku piesaistē ir  Rīgas Tautas Tēlotājmākslas apvienības un biedrība „Cinobrs”, kas dibināta 2009.gadā un aicina piebiedroties visus, kuru vaļasprieks ir gleznošana.

Izstāde aplūkojama Latvijas Naivās mākslas muzejā no 30.maija – 29.jūnijam.

Darba laiks:

Pirmdiena – slēgts

Otrdiena – svētdiena 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas.


par šo publikāciju