Izstāde “The Illuminated River” no 29. novembra skatāma RTU

Diller Scofidio_syncronizing_the_city_1

 

Londonas pilsētas gaismas objektu konkursa “Izgaismotā upe” finālistu darbu izstāde Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē.

 

2016. gadā Londonas pilsēta, fonds “The Iluminated River”, Londonas mērs, Rotšildu fonds un citi sadarbības partneri radīja kopīgu ambiciozu plānu – ideju par 17 Londonas tiltu pār Temzu izgaismošanu vienotā vairāk nekā 2,5 jūdžu garā mākslas darbā.

Konkurss aizrāva un tam pieteicās 105 pretendentu komandas no visas pasaules. No pieteiktajiem projektiem žūrija izvēlējās 6 iespaidīgākos, spilgtākos un ilgtspējīgākos. Starp tiem arī topošā Latvijas Laikmetīgā Mākslas muzeja projekta autora, arhitektu biroja “Adžejs un partneri”, un citu pasaulslavenu mākslinieku un arhitektu pieteikumi. Par konkursa uzvarētāju kļuva amerikāņu skulptora un instalāciju mākslinieka Leo Villareal projekts “Straume” (“Current”).

Konkursam nominēto darbu komandas veidoja profesionāļi no dažādām industrijām – arhitekti, inženieri, mākslinieki, programmētāji, vides plānotāji, literāti un citi speciālisti. Izstrādātie konkursa pieteikumi ir lielisks piemērs dažādu nozaru pārstāvju sadarbībai kopīgam mērķim. Svarīgi, ka izstāde, ko vasaras beigās uzņēma peldošais mākslas centrs “NOASS”, 2017. gada novembrī un decembrī, turpinot gaismas festivāla “Staro Rīga” programmu, būs skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, tādējādi kļūstot vēl pieejamāka studentiem un citiem interesentiem.

 

 Par konkursu „Illuminated River” jeb „Izgaismotā upe”

 

Izstādē “The Illuminated River” tiek prezentēta pilsēta Londona ar ambiciozu publiskās mākslas projektu, kura organizatori par vienu no galvenajiem uzdevumiem ir izvirzījuši izcelt upes nozīmi pilsētnieku dzīvē, kā arī sniegt lielākas iespējas iedzīvotājiem un viesiem baudīt upes apkārtni pēc tumsas iestāšanās.

 

Britu organizatori par konkursa uzdevumu izvirzīja uzsvērt Londonas vēsturiskās saites ar upi un sekmēt pilsētas, kā pasaules radošo industriju centra atpazīstamību. Līdzīgas ambīcijas tuvākajā nākotnē varētu būt arī Rīgai, gada tumšajā sezonā, izgaismojot Daugavas krastmalu un tiltus.

Izstādē iekļautie konkursa finālistu pieteikumi:

1)    “Blurring Boundaries” (Izplūstot robežām) – Adžejs un partneri (Adjaye Associates);

2)    “The Eternal Story of the River Thames” (Temzas mūžīgais stāsts) – AL_A un komanda;

3)    “Synchronizing the City: Its Natural and Urban Rhythms” (Sinhronizējot pilsētu: Tās dabiskie un urbānie ritmi) – Diller Scofido + Renfro;

4)   “A River Ain’t Too Much To Light” (Upe nav par daudz, ko izgaismot) – Les Éclairagistes Associés;

5)    “Thames Nocturne” (Temzas noktirne) – Sam Jacob Studio un Simon Heijdens;

6)    Uzvarētāju komanda: “Current” (Straume) – Leo Villareal.

 

 

Izstādes norises laiks un vieta:Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte, Ķīpsalas ielā 6. No 2017. gada 29.novembra līdz 22. decembrim.

 

Ieeja bez maksas.

 

Īpaši notikumi: 30.novembrī atvērtā lekcijā izstādes kurators Dzintars Zilgalvis iepazīstinās ar visiem konkursa finālistu darbiem. Savukārt izstādes pēdējā nedēļā notiks konkursa finālistu, Londonā bāzētās kompānijas “Arup” vadīta prezentācija un diskusija par tēmu gaisma pilsētvidē (lekcijas laiks vēl tiks precizēts).

Organizē: biedrība “NOASS” sadarbībā ar RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāti.

Informatīvi atbalsta: Lielbritānijas vēstniecība Rīgā.

Projekts realizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

 

Vairāk informācijas, zvanot vai rakstot

Kasparam Avotam

kaspars@noass.lv

26324433

 

Par konkursu “The Illuminated River” lasiet:

http://illuminatedriver.london/

 

 


par šo publikāciju