Izstādes „Dynamis” ekspozīcijas II daļas atklāšana

Mākslinieks Kaspars Teodors Brambergs aicina uz savas personālizstādes „Dynamis” ekspozīcijas II daļas atklāšanu un Amerikas agrā avangarda abstrakto īsfilmu sērijas izrādi Peldošā Mākslas centrā „NOASS” uz AB Dambja, trešdien, 9. jūlijā, plkts. 18:00.

 Izstādē „Dynamis”, kurā mākslinieks pievēršas gleznu iekšējai spriedzei, spēkam, ko dēvē par „dynamis” un izvairās no sociālo vai jebkādu citu taustāmās esības aspektu cilāšanas, ir apskatāmi Kaspara Teodora Bramberga jaunākie lielformāta darbi. Savukārt pēc mākslinieka paša vārdiem, ekspozīcijas otrā daļā ir iekļauti zīmējumi, kas devuši impulsu lielām, 4 metrus augstām kompozīcijām, ar ogli uz papīra iezīmējot tos virzienus, kuros turpinās attīstīties idejas dinamika.

Pēc izstādes „Dynamis” jaunās ekspozīcijas atklāšanas, mākslinieks Kaspars Teodors Brambergs, aicina baudīt izcilo Amerikas eksperimentālo un agrā avangarda abstrakto īsfilmu parādi. Programma, kas Peldošā Mākslas centrā „NOASS” tiek izrādīta sadarbībā ar ASV vēstniecību Rīgā, iezīmē abstraktās mākslas formālās kvalitātes daudzveidīgajā formu un kustību kontekstā. Izlasē ietvertas Mena Reja (Man Ray) „Atgriešanās pie prāta” (Le Retour à la Raison), Dadlija Mērfija (Dudley Murphy) „Mehāniskais Balets” (Le Ballet Mécanique) un citas 20.gs. sākuma īsfilmas.

Par mākslinieku: Viens no atpazīstamākajiem laikmetīgā abstraktā ekspresionisma skolas pārstāvjiem Latvijā, Kaspars Teodors Brambergs labprāt eksperimentē ar krāsām un tādām matērijām, kā smiltis, marmors, ogles vai rupjais audekls. 2000.gadā pabeidzis Latvijas Mākslas Akadēmiju un kopš tā laika aktīvi piedalījies grupu un personālizstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Solo izstāde Mākslas galerijā “Dfab” 2010.gadā tika nominēta “Purvīša Balvai”, bet 2011.gadā ieguva “Dienas Gada Balvu Kultūrā”.

Pasākuma norises vieta un laiks:

Trešdien, 9.jūlijā, plkst. 18:00 / Peldošais Mākslas centrs “NOASS”, AB Dambis 2, Rīga

Izstāde apskatāma līdz 20. jūlijam.

Ieeja bez maksas.


par šo publikāciju