JUBILEJAS SEZONAS ATKLĀŠANA

Filips Šalajevs "Leopards starp klintīm"  2003Ievērojot tradīciju, arī šogad Latvijas Naivās Mākslas muzeja jaunā sezona tiks uzsākta Muzeju Nakts laikā, 15.maijā. Muzeja 5. sezona sāksies ar Krievijas radošās apvienības “Mitjki” izstādi “Pieturas pēc pieprasījuma” un gleznotāja, animālista Filipa Šalajeva personālizstādi “Zvēru karalis”. Muzeja sezonas atklāšana notiks 15.maijā plkst.19:00, Andrejsalā, muzeja telpās, kur vēlāk 21:00 uzstāsies”Mitjki”mākslinieki ar īpaši sagatavotu prezentāciju.

Šogad plānotā Izraēlas mākslinieces Malkas Cenciperes personālizstāde ir pārcelta uz 2011.gada sezonu.

Skatītājus priecēs viesi no Pēterburgas. Radošā apvienībā “Mitjki” (“Mитьки”) ir populāra Sanktpēterburgas mākslinieku grupa, kas izveidota 80. gados. Apvienība ieradīsies ar speciāli Rīgai izveidotu izstādi „Pieturas pēc pieprasījuma” („Oстaновки по требованию”), kas veidota no pilsētvides iespaidotiem darbiem, kas tapuši impulsīvi, balstoties uz mākslinieku “dvēseles pieprasījuma” pēc tūlītēja radošā procesa.

Būs skatāma Latvijas mākslinieka Filipa Šalajeva piemiņai veltīta personālizstāde “Zvēru karalis”, kas ir sērija ar naivās mākslas meistara darbiem, kuri pilni ar mīlestību pret dabu, dzīvnieku pasauli un it īpaši lauvām. Mākslinieks dzīvniekus gleznojis teju vai dabīgos izmēros un darbi izceļas ar īpašu krāšņumu. Pirmo reizi tiek izstādīta glezna „Žirafes un cilvēki”.

Baltajā istabā tiks izstādīti 2009.gada jaunieguvumi, kā arī darbi, kuri pārstāvēs Latviju starptautiskajā festivālā „Festnaive-2010″ Maskavā.Митьки

Muzejā būs redzama daļa no pamatekspozīcijas.

Pamatekspozīcija būs skatāma līdz sezonas beigām, F.Šalajeva un Pēterburgas mākslinieku izstādes būs apskatāmas līdz 15. jūlijam.

Muzeja darba laiks:  no trešdienas līdz svētdienai no 12:00 – 19:00, ieeja muzejā bez maksas.

Papildus informāciju var iegūt:

alise.vetrova@gmail.com

tel. +371 26348218

ORGANIZĒ:

noass_logonaivais_muzejs_logo

ATBALSTA:

Jaunrīgaaplis_bez_www_asalaRDKP


par šo publikāciju