Kates Krolles personālizstāde “es varētu būt citur” pagarināta līdz 9. oktobrim

saruna

izstādes norises laiks pagarināts līdz 09.10.2016.

6. oktobrī galerija  būs atvērta līdz 21:00 un būs iespēja satikt arī pašu mākslinieci Kati Krolli klātienē

Neliels gaismas plankums sāk pulsēt telpā kā tikko piedzimis kaķēns. Neko neredzot, uztraukti tverot pēc gaisa, pirmo reizi savas īsās esamības laikā. Sekošana instinktiem ir vienīgā loģiskā un iespējamā turpmākā rīcība.
Pretēji kaķa bērnam, cilvēkbērns iemācās uz saviem instinktiem nepaļauties un tiem neļauties. To skaidrais spēks baudāms vien brīžos, kas mūs pārsteidz nesagatavotus, mirkļos, kuros mūsu trenētais prāts atdodas šim neizzinātajam zvēram.
Vientulība ir dzīvniecisks instinkts.

Formas ziņā atšķirīgu darbu ansamblis, kurā tiek atklāts jautājums par vientulību un tās dabiskumu cilvēka būtnes kontekstā. Par ainavām, gaismu un tumsu, kas tajā slēpjas. Par tās apzināšanos un tās vietu kosmiskajā kārtībā.

Par ķermeni kā mediatoru starp domas telpu un notikumu secību šeit uz zemes.

Manas miesas ainava paveras kā visums.
Mēs piederam tam, ko mēs nezinām.

Kate Krolle (dz. 1984) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un prestižo laikmetīgās mākslas skolu “Le Fresnoy” Francijā, iegūstot “Les amis du Fresnoy” apbalvojumu. Izmantojot visdažādākos medijus, māksliniece risina sev interesējošās attiecības starp dabu un tās saikni ar cilvēka dzīvi, pieredzēm un instinktiem. “es varētu būt citur” peldošā mākslas centra NOASS abās ēkās ir mākslinieces otrā personālizstāde. Tā vienlaikus ievada arī 2016. gada festivāla Ūdensgabali programmu.

Izstādes atklāšana 18.08. plkst. 19:00 peldošajā mākslas centrā NOASS. Īpaši, ceturtdien 6. oktobrī izstāde apskatāma no 11- 21. Šajā dienā būs iespēja satikt arī tās autori Kati Krolli.


Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome


par šo publikāciju