Klāt 19. festivāls “Ūdensgabali”!

H2O-2019-FB-1-1

 

19. festivāls “Ūdensgabali” aicina:

8. augusts //18:00
LĪVA ARNAVA (LV)
Personālizstādes “Varbūt Tiešām” atklāšana
//20:00
ORBĪTA (LV)
Dzejas un skaņas performance “Motopoiesis”
//21:30
GAS OF LATVIA (LV)
Andris Indāns un Gatis Ziema
performance
9. augusts //20:30
JAPĀNAS MEDIJU MĀKSLAS FESTIVĀLS (JP)
Jaunākās kustīgā attēla programmas:
“22. Japānas Mediju mākslas festivāla apbalvoto darbu programma ” un “Jaunā kustība”.
23. augusts  // 19:00
CROSS INDUSTRY MEETUP Vol.2
“Interaktivitāte / Radošums / Tehnoloģija”
Galvenā skatuve/ lekcijas:
Johanan Orengo (FIN)
Thor Gunnar Myrdal (DE)
Meistarklase:
Ian Crighton (UK)
Noslēgumā spēlēs
Kristaps Puķītis un Māris Dejus, Dirty Deal Audio (LV)

19. festivāls “Ūdensgabali”, kas š.g. 8.,9. un 23. augustā notiks peldošajā mākslas centrā “Noass” piedāvā programmu, kas apvieno izstādi, performances un digitālo mediju nozares profesionāļu vadītas lekcijas un meistarklases.

Festivāls sāksies 8. augusta vakarā plkst. 18:00 ar Līvas Arnavas personālizstādes “Varbūt Tiešām” atklāšanu. Pati autore izstādi, kurā apskatāmi dažādu mediju objekti instalācijas, raksturo kā iespēju izkāpt no saviem informācijas burbuļiem un paskatīties uz tiem no malas, ļaujot tās apmeklētājiem izvērtēt, nevis procesus no saviem skata punktiem, bet gan pašus skata punktus, atgriežoties pie to pamatiem – redzes, gaismas un uztveres.

“Ūdensgabalu” pirmo dienu plkst. 20:00 turpinās teksta grupas “Orbīta” performance “Motopoiesis, kurā dzejas lasītāja balss un intonācija darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces. Šajā performancē katrs autors lasa savu dzejoli tādā intonācijā, tempā un skaļumā, kādu uzskata par piemērotāko konkrētajām darbam – un pašu mākslinieku izgudrota ierīce balss audiosignāla skaļuma dinamiku pārvērš elektrības svārstībā un tālāk skaņā. Video pavadījums ļauj izpētīt dzejnieku “darba virsmu” un ekrāna ieraudzīt, kas tieši rada attiecīgajā brīdī dzirdamo skaņu. Tehniskā risinājuma autori ir metālmākslinieks Jēkabs Voļatovskis un radio inženieris Vladislavs Bogdanovs.

Ar “Motopoiesis” Orbīta jau ir uzstājusies Latvijā un Itālijā, taču performance ir pavisam jauna un tādēļ nemitīgi mainīga. Festivālā “Ūdensgabali” “Motopoiesis” varēs redzēt jaunā attīstības fāzē un piedzīvot risinājumus, kas publikai tiks rādīti pirmoreiz.

Uzstāšanos ievadīs īss literatūrkritiķes un mediju teorētiķes Ilvas Skultes stāsts par “Orbītu” un šo konkrēto performanci. Ilva kopā ar savu māsu Aigu Dzalbi, mākslas zinātnieci un kritiķi, nesen sarakstījusi grāmatu par “Orbītu”, ko publicēja izdevniecība “Neputns”. Sarunas laikā arī auditorijai būs iespēja orbītiešiemuzdot jautājumus.

Savukārt, vakara noslēgumā ap 21:30 uzstāsies apvienība “Gas of Latvia”, šoreiz sadarbojoties Andrim Indānam un ģitāristam Gatim Ziemai (grupas “Nepilngadīgā Anna”, “Karaliskā Dekadence u.c.) un izpildot skaņdarbus no šopavasar publicētā, jaunākā “Gas of Latvia” albuma “Nutcracker”.  “Gas of Latvia” izpildīs intensīvu un psihodēlisku alternatīvās deju mūzikas programmu, kurā saklausāmas atskaņas no industriālās mūzikas, tehno, IDM un postroka.

Andra Indāna brīvformas elektroniskās mūzikas projekts ”Gas of Latvia” darbojas kopš 1997. gada un ir piedzīvojis 16 albumus, dažādus sastāvus, neskaitāmus koncertus, dalību alternatīvās un eksperimentālās mūzikas un mākslas festivālos Latvijā un citviet Eiropā.  Interesanti, ka tieši peldošajā mākslas centrā “Noass”, 90-to gadu beigās, kad tas vēl nebija noenkurojies pie AB dambja, tika prezentēts viens no pirmajiem “Gas of Latvia” albumiem “Saule Saule Spīdi Spoži”.

Festivāla otrā diena  - 9. augusts no plkst. 20:30 veltīta “22. Japānas Mediju mākslas festivāla apbalvoto darbu skatei kategorijās -  animācija, manga, izklaide un māksla, kā arī festivāla programmai “Jaunā Kustība” (angļu val. – “New Motion”), kas izrādīta arī š. g. “Ansī Starptautiskajā animācijas filmu festivālā”, Francijā, un apvieno 12 jaunu, talantīgu Japānas animācijas filmu režisoru darbus.

23. augustā, festivāla noslēguma dienā, “Ūdensgabalu” organizatori sadarbībā. Ar digitālo mediju nozares profesionāļiem un entuziastiem rīko saturiski augstvērtīgu lekciju un meistarklašu vakaru, kurā lektori dalīsies savā pieredzē un zināšanās kustīgā attēla realizēšanas rīkiem un iespējām pasākumā: CROSS INDUSTRY MEETUP Vol.2″ ,kas aptvers tādas tēmas kā interaktivitāte, radošums un tehnoloģijas. Pasākuma sākums plkst. 19:00.

Ieeja bez maksas .Sekojiet programmai  facebook lapā. Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta deperatments.

par šo publikāciju