LAIKS DEJOT 2011

No 10. līdz 16. jūnijam Dailes teātrī un peldošajā galerijā Noass norisināsies ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT, kura devīze šogad ir Dejas smejas.

Nereti laikmetīgajai dejai tiek pārmests, ka tā ir pārāk nopietna, grūti saprotama vai pat depresīva. Lai kliedētu šo stereotipu un parādītu nozares daudzveidību, LAIKS DEJOT šogad aicina paskatīties uz norisēm dejā un dzīvē caur humora prizmu. Kompānijā smiekli raisās 30 reizes biežāk, nekā esot vienatnē.

Festivālā piedalīties aicinātas kompānijas Gruppen Fyra (Somija), Editta Braun Company (Austrija), kā arī mākslinieki Hilels Kogans (Izraēla), Tatjana Gordejeva un Jevgeņijs Pankratovs (Krievija), Laura Kalausa un Martins Šiks (Šveice). Parodējot, jokojoties, spēlējoties ar vēsturi un kultūras citātiem, festivāla viesi skatītājiem piedāvās cieņpilnu smieklu devu.

LAIKS DEJOT atspoguļos norises arī Latvijas laikmetīgajā dejā, rādot mūsu horeogrāfu – Olgas Žitluhinas, Dmitrija Gaitjukeviča, Elīnas Breices, Ilzes Zīriņas – veidotos iestudējumus, kā arī ar britu dejas portāla CriticalDance stipendijas atbalstu tapušās Latvijas horeogrāfu dejas izrādes.

Festivālu „iesildīs” un izrāžu programmu atklās astoņpadsmit Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu bakalaura darbu dejas izrādes.

Kā ierasts, Latvijas un ārvalstu dejas pasniedzēji piedāvās meistarklases dažādās laikmetīgās dejas tehnikās, kompozīcijā un improvizācijā. Meistarklases būs pieejamas gan interesentiem ar pieredzi, gan iesācējiem.

Biļetes: no 19. maija Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Cenas

Izrādes

Nodarbības

Festivāla nodarbību sarakstu un reģistrācijas anketu iespējams lejuplādēt www.dance.lv.

Organizatori:

Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un Olgas Žitluhinas dejas kompānija

Atbalsta:

Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla Fonds, Kultūras un mākslas projekts NOASS


par šo publikāciju