LATVIJAS NAIVĀS MĀKSLAS MUZEJA IV SEZONA

Atzīmējot starptautisko “Muzeju nakti”, kuras šī gada moto ir “Kur ta’ tu nu biji?” un ir veltīts ceļojumu tēmai, Latvijas Naivās mākslas muzejs savu sezonu ir iecerējis uzsākt ar Ņinas Abizovas personālizstādi “Ieriķi-Rīga-Jūrmala”, kuras kuratore ir māksliniece Ingrīda Zābere. Apmeklētāji varēs ielūkoties mākslinieces dzīvē, kurai bērnībā rotaļlietu vietā bija puķes, koki, mākoņi, putni, sniegpārslas un varavīksnes. Viņas darbos atspoguļos vieglums, uzdrīkstēšanās un brīvības sajūta.

abizova4Es un tu. Ņina Abizova. 19 x 23

Ar to ceļojums vēl nebeidzas, muzejā būs apskatāma jauna un vēl neredzēta Nikolaja Stūra personālizstāde, kas veltīta viņa 101 gadadienai. Mākslinieka gleznās atspoguļojas viņa domas par dzīves jēgu un nozīmi, intereses, dzīves laikā piedzīvotais un redzētais. Apmeklētāji varēs aizceļot atpakaļ laikā, kad Sibīrijā tika pieredzēts grūtais tautas liktenis un atgriešanās vienkāršajā, bet skaistajā ikdienas dzīvē Latvijā.

p1015046crop

Tēva piemineklis. Nikolajs Stūris. 1989. 70×146

Paralēli šīm divām izstādēm būs aplūkojama pamatekspozīcija, kas šogad tiks iekārtota no jauna, kā arī muzeju nav pametušas divas jaukas personālizstādes no pagājušā gada – Irīna Piļke “Čiža acīm” un Daina Kučere “Pilsoņi”.

Atklāšanā apmeklētājus priecēs DJ Snobo a.k.a. Gosh from Yaputhma uzstāšanās, kas spēlēs klusu un inteliģentu mūziku (ambient, modern classical, sound-design, cinematic, post-everything).


BILDES NO PASĀKUMA:

Ausma Saliņa un Dzintars ZilgalvisŅina Abizova un Ingrīda ZābereMuzeju nakts '09Muzeju nakts 09Vija VētraMuzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09dsc06963Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09Muzeju nakts 09

ORGANIZĒ:

noass_logonaivais_muzejs_logo

ATBALSTA:

Jaunrīgaaplis_bez_www_asalaVKKF Rīgas Dome
rdkdmvp_logo kmzimols-izverst-cmyk-03


par šo publikāciju