Latvijas Naivās mākslas muzejs svin Jurģus!

photo

Pārceļoties uz jaunām izstāžu telpām peldošajā mākslas centrā “NOASS” muzejs turpina iesākto misiju – izrādīt naivo mākslu laikmetīgās mākslas kontekstā.

2013. un 2014.gada sezonā muzeja devīze ir “Es Būšu muzejā” . Šā gada ekspozīcija pauž autoru neapslāpējamu vēlmi radīt, kā arī atbalsta veselīgu māksliniecisku ambīciju, jo “naivie” mākslinieki, izrāda ne vien tiekšanos pēc mākslinieciskās pilnības, bet arī vieglu pašironiju par mākslinieka profesiju.

Vairāku autoru (Filipa Šalajeva, Rahmaila Jakrina, Nikolaja Stūra) darbos redzamas tiešas atsauces gan uz da Vinči un Karavadžo un El Greko, gan citu izcilu autoru ikoniskiem darbiem. Šīs atsauces nav nedz nievājošas, nedz pārlieku glorificējošas, bet dziļi personīgas iedvesmas, pateicības un sirsnības pilnas.

Nozīmīgu ekspozīcijas daļu sastāda to autoru darbi, kas iepriekš vairāk bijuši pazīstami kā citu radošu nozaru pārstāvji veidotās gleznas un zīmējumi- tostarp arī dzejnieka Jāzepa Osmaņa veidotās miniatūras un dejotājas Vijas Vētras zīmējumi uz kartona un citi. Jaunizveidotā ekspozīcija uzsver, ka cilvēks kā radoša personība ir spējīga darboties visdažādākajās mākslas jomās, nenovelkot lieku robežu starp tām.

Uz tikšanos muzejā!

Naivās mākslas muzeja sezona turpināsies līdz oktobrim. Muzeja darba laiks no otrdienas līdz svētdienai no 12:00- 18:00. Ieeja bez maksas.


par šo publikāciju