Māksla uz riteņiem

Izstāde dosies ceļā jau 2023. gada pavasarī

Par projektu:

Mākslas centrs NOASS kopā ar mākslas studiju Fargefabrikken (NO) veido ceļojošu laikmetīgās mākslas izstādi bērniem un jauniešiem.

Kāds ir projekta mērķis?

“Māksla uz riteņiem” izveidos jaunu laikmetīgās mākslas produktu – izstādi, kas sevī ietver četrus jaunus, starpdisciplinārus, inovatīvus darbus, ko veidojuši mākslinieki gan no Latvijas, gan Norvēģijas, kopā ar skolēniem.

Izstādes kuratore Sandra Ķempele stāsta: ”Ar šo projektu vēlamies veidot pozitīvu priekšstatu par mākslas izstādes apmeklējumu, kas var būt radošs, aktīvs un iedvesmojošs piedzīvojums bērniem un jauniešiem, kā arī veicināt vizuālās mākslas pieejamību ārpus galvaspilsētas. Projekts “Māksla uz riteņiem” veido dialogu starp māksliniekiem un skolēniem, aktīvi iesaistot bērnus pašā mākslas darba radīšanas procesā, kā ārī runā par bērniem un jauniešiem aktuālām tēmām.”

Kas notiks projekta ietvaros?

Izstāde, izvietota divos mikroautobusos, apceļos Latvijas reģionus, viesojoties skolās un pilsētu svētkos, kā arī Norvēģijā, piedāvājot interaktīvu izstādi, radošo darbnīcu, iepazīšanos ar tehnoloģiju izmantošanu mākslā. Projektā piedalīsies četri Latvijas un Norvēģijas mākslinieki, kas kopā ar divu pilotskolu bērniem radīs jaunus mākslas darbus dažādos medijos. Ceļojošo izstādi pavadīs pārdomāta izglītības programma, kas veicinās bērnu radošumu neformālā, atbalstošā un iedrošinošā formā. Savukārt skolotājiem tiks rīkoti informatīvi semināri par projekta norisi un metodēm, kā izmantot laikmetīgo mākslu mācību procesā.

Gaidāmie rezultāti:

  • 4 unikāli, inovatīvi mākslas darbi, kas kopradīti kopā ar bērniem un jauniešiem
  • 2 informatīvie semināri pedagogiem par projekta norisi un metodēm, kā laikmetīgās mākslas piemērus izmantot mācību procesā
  • izstrādāta labi pārdomāta auditorijas attīstības izglītības programma, kas iedrošinātu radošumu digitālajā laikmetā
  • izveidots jauns un pielāgojams veids, kā prezentēt mākslu, ceļojošo mikroautobusu veidolā
  • apciemotas 50 skolas Latvijā, pilsētu svētki un 2 vietas Norvēģijā

Vairāk informācijas par dalībniekiem, maršrutu un notikumu datumiem sekos jau drīzumā!

“Māksla uz riteņiem” ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas “Reģionālā attīstība un kultūra” finansēts projekts konkursā “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai.” Projekts saņem dotācijas 206 518 € apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 36 444 € apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. novembra līdz 2024. gada 30. aprīlim.

Kontaktinformācija

Kate Zilgalve-Masjukeviča

Projekta vadītāja

Tel.Nr.: +371 29138556

E-pasts: kate@noass.lv