Mūzikas un mākslas plenērs “Cilvēks pilsētā”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RDIKS) un biedrība „Kultūras perons” aicina māksliniekus piedalīties mākslas plenērā “CILVĒKS PILSĒTĀ”, kas norisināsies 2013. gada 4. maijā uz AB dambja.

Skaista vide ir viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc cilvēks izvēlas dzīvot noteiktā vietā. Rīga ir pilsēta ar īpašu atmosfēru un arhitektūru. Laika gaitā noteiktas Rīgas vietas ir kļuvušas par raksturīgu pilsētas seju: Spīķeri, Līvu laukums, Laimas pulkstenis u.c. Šoreiz plenēra vieta ir izraudzīta pašā gleznainākajā vietā pie Daugavas uz AB dambja.

Plenēra dalībnieki RDIKS departamenta mākslas skolu audzēkņi no Pārdaugavas Mūzikas un Mākslas skolas, Bolderājas mūzikas un mākslas skolas, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, kā arī RDIKS departamenta glezniecības studiju dalībnieki. Pasākuma apmeklētāji varēs vērot šos jauniešus gleznojam vienu no skaistākajām Rīgas panorāmām!

Glezniecības plenēru vadīs Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pasniedzējs, mākslinieks Vilnis Heinrihsons. Plenēra līdzorganizētājs: „Kultūras un mākslas projekta NOASS” valdes priekšsēdētājs Dzintars Zilgalvis.

Plenēra ietvaros, apmeklētājus priecēs Rīgas mūzikas skolu audzēkņu priekšnesumi, kā arī paredzētas dažādas aizraujošas radošās darbnīcas – apmeklētāji varēs zīmēt, līmēt, veidot un radīt interesantas lietas: maskas, puķes, karodziņus, kartona mājas un daudz ko citu. Notiks multiplikācijas filmu seansi. Tāpat apmeklētājiem būs pieejamas animācijas un ilustrēšanas darbnīcas. Animācijas darbnīcā, animatora Nila Skapāna vadībā katrs interesents varēs piedalīties plastilīna multfilmas radīšanā, bet TuRīga darbnīcā, ilustratore Karīna Volberta piedāvās radīt ilustrācijas, no kurām veiksmīgākās tiks iekļautas rakstnieces Luīzes Pastores topošajā grāmatā par Rīgu. Mākslinieces Mārītes Laiviņas darbnīcā notiks „Rīgas panorāmas krāsošana”.

Norises laiks un vieta : AB dambis  2013. gada 4.maijs no plkst.11:00 līdz 16:00


par šo publikāciju