Mūzikas vakari vasaras vidum

NOASS fb 2

 

22. jūnijs Gosh Snobo & Wickiss: Vinyl Extravaganza

Gosh Snobo un Wickiss – mūziķis un vizuāls mākslinieks, DJ un VJ, melomāns un melomāns – aktīvi Latvijas muzikālās skatuves dalībnieki jau kopš 90-tajiem gadiem. Pa šo laiku viņi ir realizējuši visdažādākos projektus, bet kopš 2010. gada abi strādā apvienībā DABA, kas ir pazīstama ar veselu virkni pasākumu un radioraidījumu ar kopējo nosaukumu “Rasols”. Pēdējos gados abiem māksliniekiem ir kopīga kaislība – vinila plašu kolekcionēšana ar dažādas savādības pakāpes mūziku, kas nav domāta klubiem un ir grūti aprakstāma. Vietu, kur šādu mūziku var spēlēt, Rīgā, nav daudz, NOASS būs viena no retajām.

Kotä Records ir mūzikas ierakstu kompānija, kas atrodas Maskavā. Mājas eksperimentālai un avangarda mūzikai. Kotä Records uzskata, ka “mūziķis ir kā burvju mākslinieks. Mūs interesē mūzika, kas maina uztveri, stāsta mums stāstu, liek dzīvei pulsēt, sakārto mūsu prātu un ļauj ceļot skaņas vibrācijās.

Sound Meccano ir Latvijā dzīvojoša skaņu mākslinieka, DJ, mūzikas producenta un žurnālista Rostislava Rekutas-Džordževiča solo projekts, kas aptver elektroakustiskās, lauka ierakstu un ambientās mūzikas sfēras. Sācis nodarboties ar elektronisko mūziku 1999. gadā. Darbojas ar akustisku skaņu, sintezatoriem un programmatūru. Vēlajos 90-tajos radīja un līdzdarbojās avangarda teātra izrādēs. Kopš 2007. gada ir pasākumu sērijas “Space Textures” kurators Baltās Nakts festivālā Rīgā. No 2003. līdz 2010. gadam kopā ar Andreju Gorokhovu (Deutsche Welle) vadīja analītiskus iknedēļas mūzikas raidījumus “Muzprosvet/ Skaņas Konstruktors” Radio NABA.
Kopš 2003.gada darbojas solo projektā Sound Meccano un eksperimentē ar elektronisko, elektroakustisko un akustisko instrumentutraucējumiem.

Gosh Snobo SoundCloud un Wickiss Vimeo

Kotä Records un Sound Meccano

 

29. jūnijs Čipsis un Dullais

“Čipsis un Dullais” sniedz akustisku roka balāžu un folkroka mūzikas koncertus, kuros ir dzirdams gan sintezators, gan ģitārspēle apvienojumā ar vokālu.

“Čipsis un Dullais” Bandcamp

“Čipsis un Dullais” Facebook

 

6. jūlijs Kaktiņš Stūrītis

“Kaktiņš Stūrītis” savus muzikālos stāstus meklē latviskajā identitātē.

Brīvās formas muzikāli triepieni nepiespiestā toņkārtā, identitātes meklējumiem par fonu izvēloties industriālos, sociālos un vēsturiskos skaņu celiņus. Tas ir kā muzikāls konspekts par kādu procesu, faktu, apjausmu latviskajā.

“Kaktiņš Stūrītis” Bandcamp

“Kaktiņš Stūrītis” Facebook

 

8. jūlijs Cotton Island

“Cotton Island” galvenais autors ir Deivids Lins, kuru atbalstījis viņa bērnības draugs – Džekins Pusons. Pēc aktīva koncertēšanas perioda Singapūrā (2007. – 2009.), viņi pavadīja dažus gadus dzīvojot katrs savā pilsētā, taču kopš 2015.gada sastapšanās Latvijā, Rīgā atkal ir apvienojušies. Kopš tā brīža “Cotton Island” ir atsākuši uzstāties dažādās vietējās vietās, mini-festivālos un radio šovos. Dažus mēnešus vēlāk grupa paplašinājās, uzaicinot iesaistīties Klintu Uzjumtu (čells) un Dmitriju Rastoporovu (taustiņi), piepildot grupas ieceri par daudz pilnīgāku skaņu.

Grupas veidotajā mūzikā ir dzirdamas, galvenā autora personīgās pieredzes iedvesmotas, romantiskas un melanholiskas melodijas. Stilistiski, “Cotton Island” līdzinās tādiem māksliniekiem kā Damien Rice, Radiohead, Coldplay, Fleet Foxes, Arcade Fire, u.c.

Klausītāji no māksliniekiem var sagaidīt dzejnieciskas un patiesas lirikas, kā arī bērna prieka un sāpju ekspresiju.

“Cotton Island” SoundCloud

“Cotton Island” Facebook

 

13. jūlijs Elizabete Balčus // Gatis Ziema un Karaliskā Dekadence

Projekts “Elizabete Balčus” sākās akadēmiskajā un džeza mūzikā spēlējot flautu, vēlāk pārtapa par sapņainu vokāls + klavieres projektu, šobrīd tas ir atradis jaunu seju, kas savieno kopā elektronisko un akustiko laikmetīgo mūziku. Samplēti bīti, virtuozas flautas improvizācijas, taustiņi, balss, ķermenis un melodiski dārzeņi, kas tiks spēlēti, savienojumā ar Sabīnes vizualizācijām.

Elizabete pati par savu jaunāko mūziku saka, ka tās esot eklektiskas, kolāžas tipa kompozīcijas avangardiskā cepurē [cepure domāta tiešā nozīmē].Bet žanriski izvēlēts apzīmējums “avant-drīm pops” un “neo-psihodēlija”.

Elizabete Balčus SoundCloud

Elizabete Balčus Facebook

 

Gatis Ziema ir jauns, talantīgs ģitārists, dziesmu autors un dziedātājs un ir bijis dažādu grupu pārstāvis – Nepilngadīgā Anna, Nelaiķa Pavadonis, Izvirtības rēgi, taču tagad aktīvi koncertē kopā ar instrumentāli pavadošo grupu Karaliskā Dekadence.

Gatis Ziema un Karaliskā Dekadence SoundCloud

 

20. jūlijs The Pink Elephant

“The Pink Elephant” ir grupa no Rīgas, kas dibināta 2013. gada sākumā un pirmo koncertu sniedza 2013. gada novembrī. Viņu mūzika, kā paši saka, ir dabas, blūza un džeza iedvesmots psihedēliskais roks, ko raksturo sapņainas ģitāras un vijīgas balsis.

Visi “The Pink Elephant” dalībnieki dzied, čukst un vaid, un daudzbalsība ir viņu mūzikai raksturīga. Tajā saklausāmas visu grupas dalībnieku muzikālās ietekmes – džeza un klasiskā roka leģendas, 60-to gadu psihedēlija un tādas mūsdienu grupas kā Grizzly Bear un Tame Impala. Katra dziesma ir kā ceļojums cauri laikam un telpai, kas klausītāju iedvesmo aizvērt acis un ļauties piedzīvojumam.

“The Pink Elephant” SoundCloud

“The Pink Elephant” Facebook

 

27. jūlijs Waterflower

Mākslinieces Sabīnes Moores audiovizuālais projekts “Waterflower” ir elektro-akustiska performance, kuru papildina dabas skaņu ieraksti, ēterisks dziedājums un dzīva puķe, kas uz skatuves pārtop par sintezatoru. Vizuāli performanci papildina īstā laika projekcijas par tēmu – daba, tās mainīgums. “Waterflower” skanējumam ir raksturīgas ēteriskas un eksperimentālas noskaņas. Daudzslāņainās kompozīcijas papildina klavierspēle, rotaļlietu un skaņu priekšmetu trokšņi, ritmiski basa bīti, vijoles skaņas, radot unikālas un netradicionālas muzikālās kompozīcijas, kurās jūtama ietekme gan no latviešu tautas tradīcijām, gan mūsdienu popmūzikas. Dziesmas tiek izpildītas latviešu un angļu valodā.

“Waterflower” SoundCloud

“Waterflower” Facebook

 

Plašākai informācija par katru pasākumu seko jaunumiem NOASS FB lapā vai Twitter.

Pasākumu sērijas atbalstītājs – Rīgas dome


par šo publikāciju