NAIVĀ MĀKSLA MŪSDIENU MĀKSLAS KONTEKSTĀ

Kā ierasts, vienlaicīgi ar Starptautiskās Muzeju nakts norisēm visā Eiropā, arī Latvijas Naivās mākslas muzejs uzsāk savu jauno sezonu. Izstāde ”Naivā māksla mūsdienu mākslas kontekstā” būs pirmā vairāku ekspozīciju ciklā, kurā tiks apvienoti izteiksmīgākie naivās mākslas darbi un Latvijas video mākslas arhīvā pieejamā animācijas filmu kolekcija.

Košu un dzīvespriecīgu šo Muzeju nakti uz AB Dambja padarīs ne vien apmeklētāju jau iemīļotie un sirsnīgie Latvijas Naivās mākslas meistaru darbi, tostarp Staņislava Kozlovska baltās koka skulptūras un citi, bet īpaši  svētku naktij par godu tiks izrādīta arī studijas “Multenkulten” veidotā filmiņa, kurā daļa muzeja darbu atdzīvināti un ieguvuši jaunu veidolu un rakstura iezīmes, kļūstot par kustīgiem animācijas varoņiem.

Tāpat, muzeja apmeklētāji varēs iepazīties ar animācijas īsfilmām no Latvijas video mākslas arhīva krājumiem, tostarp arī A. Meleces veidoto “Vilma šodien nestrādā”.

Turklāt, ievērojot Muzeju nakts pasākuma tēmu – “Zilā krāsa – jūra”, Latvijas naivās mākslas kolekcija apmeklētājiem pieejama jaunās, neierastās telpās, kas tuvākas ūdenim – peldošajā mākslas galerijā NOASS un BETANOVUSS.

Starptautiskā muzeju nakts – 19.maijā no plkst. 19:00 līdz 01:00.

Pēc Muzeju nakts izstādes darba laiks:  no 20. maija līdz 6. jūnijam, no otrdienas līdz sestdienai plkst. 12:00 – 19:00, peldošajā mākslas galerijā NOASS un BETANOVUSS, AB Dambis 2, LV-1048.

Ieeja ekspozīcijā bez maksas.

19.maijs, Muzeju nakts 2012:

Organizē:

Atbalsta: