• LVL
  • ENG

NĀKOTNES PROJEKTI

Kultūras un Mākslas projekta “NOASS” 2016.gada plānotie projekti:

 

 

Mūzikas vakari uz AB Dambja

/maijs – septembris/

 Kā jau ierasts, visas vasaras sezonas garumā ik trešdienu, sākot ar maiju, norisināsies  mūzikas vakari.  Pasākumu laikā apmeklētājiem ir iespēja ne tikai  klausīties kāda pašmāju vai ārzemju mūziķa  koncertu „NOASS” terasē, bet  arī apskatīt paralēli notiekošās izstādes peldošajās galerijās „NOASS” un „BETANOVUSS”.

 

 

Jean Bonichon instalācija “Strange Fruit” un atklāšanas performance

/jūnijs/

Projekta skice

Francijas  pilsētā Nantē dzīvojošais mākslinieks Jean Bonichon īpaši Rīgai veido instalāciju “Strange fruit”, kas ir atsauce uz džeza dziedātājas Bilijas Holidejas slaveno dziesmu “Strange Fruit”. Instalācija tiks veidota kā koks, kurā plīvo spokainas, melnas plastikas sejas.  Instalāciju papildinās arī mākslinieka performance.

Jean Bonichon darbi atrodas uz robežas starp absurdu un nopietnām norādēm, pētot ikdienības un dieniško lietu amitoloģiju, kuru galvenais varonis bieži vien ir viņš pats. Mākslinieks 2011. gadā ieguvis Nantes pilsētas gada balvu mākslā.

 

 

Grafikas izstāde “Back to the chaos”

/jūlijs – augusta vidus/

Grafikas festivāls “Back to the chaos” (jeb “Atpakaļ haosā”) 2016. gada vasarā Rīgā norisināsies kā grafikas izstāžu un ar to saistītu aktivitāšu sērija. No jūnija līdz augusta beigām Rīgas mākslas telpas Lielajā zālē notiks starptautiska grafikas izstāde ar autoriem no Amerikas un Ķīnas. Jūlijā īpašā izstāžu “rallijā” tiks atklātas izstādes arī Rīgas mākslas telpas Mazajā zālē, Kaņepes Kultūras centrā, galerijā “NOASS” un citviet. Izstādēs piedalīsies mākslinieki no Baltijas un Skandināvijas, kā arī atsevišķām tālākām zemēm un kontinentiem. Notiks mākslinieku meistarklases, drukas performances pilsētvidē un citi publiski pasākumi, kas ļaus ikvienam dalībniekam un garāmgājējam iesaistīties un iepazīt grafikas šarmu un tās dažādas tehnikas – linogriezumu, sietspiedi u.c.. Uz festivāla laiku Rīga kļūs par pasaules grafikas kontrolpunktu.

Izstāde galerijā “NOASS” apvienos māksliniekus no Skandināvijas valstīm – Dānijas un Somijas. Rasmus Danø un Janika Herlevi ir mākslinieki ar ļoti dažādu grafisko valodu un temperamentu, pastiprinot festivāla kopējo tēmu – haoss, galēja dažādība, dažāda attieksme un skatījums uz pasaules kārtību. Katrs mākslinieks apdzīvos “istabu” “Betanovuss” pazemes telpā, veidojot tur gandrīz nelielu personālizstādi.

Grafikas festivālu organizē biedrība “Grafikas kamera”.

Grafikas izstāde festivāla PRINTMAKING IN ietvaros tiks atklāta 2016. gada 29. jūlijā 20:00. Izstādes norises laiks no 30. jūlija līdz 14. augustam.

 

 

Kates Krolles personālizstāde “es varētu būt citur”

/18.augusts – 1.oktobris/

indianocean

Kate Krolle (dz. 1984) ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un prestižo laikmetīgās mākslas skolu Le Fresnoy Francijā, iegūstot “Les amis du Fresnoy” apbalvojumu. Izmantojot visdažādākos medijus, māksliniece risina sev interesējošās attiecības starp dabu un tās saikni ar cilvēka dzīvi, pieredzēm un instinktiem. 2012. gadā laikmetīgā mākslas festivāla “Survival Kit 4” ietvaros viņa kopā ar Ati Jākobsonu veidoja videoinstalāciju “Patiesība ir vienkārša”, bet nākamajā festivāla gadā, sadarbībā ar Aneti Vanagu, instalāciju un performanci “Gourmands”. Šī gada augustā peldošajā galerijā “NOASS” tika atklāta mākslinieces otrā personālizstāde “es varētu būt citur”.

Neliels gaismas plankums sāk pulsēt telpā, kā tikko piedzimis kaķēns. Neko neredzot, uztraukti tverot pēc gaisa, pirmo reizi savas īsās esamības laikā. Sekošana instinktiem ir vienīgā loģiskā un iespējamā turpmākā rīcība.
Pretēji kaķa bērnam, cilvēkbērns iemācās uz saviem instinktiem nepaļauties un tiem neļauties. To skaidrais spēks baudāms vien brīžos, kas mūs pārsteidz nesagatavotus, mirkļos, kuros mūsu trenētais prāts atdodas šim neizzinātajam zvēram.
Vientulība ir dzīvniecisks instinkts.

Formas ziņā atšķirīgu darbu ansamblis, kurā tiek atklāts jautājums par vientulību un tās dabiskumu cilvēka būtnes kontekstā. Par ainavām, gaismu un tumsu, kas tajā slēpjas. Par tās apzināšanos un tās vietu kosmiskajā kārtībā.

Par ķermeni kā mediatoru starp domas telpu un notikumu secību šeit uz zemes.

Manas miesas ainava paveras kā visums.
Mēs piederam tam, ko m
ēs nezinām.

 

Izstādes atklāšana 16. festivāla “Ūdensgabali” ietvaros, 18. augustā, plkst. 19:00

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

 

 

16.Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls „Ūdensgabali”

 /19. – 21.augusts/

Laika gaitā “Ūdensgabali” kļuvis par vienu no gaidītākajiem vasaras notikumiem Rīgā, kas, apvienojot gan izklaidējošu, gan mākslinieciski augstvērtīgu programmu, uzrunā ne vien mākslas interesentus un profesionāļus, bet arī rīdziniekus un pilsētas viesus.

Starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls “Ūdensgabali” piedāvās ievērojamu pasaules mediju un videomākslas festivālu spilgtākās programmas, jaunākās tendences, atraktīvas performances un neordinārus risinājumus kustīgā attēla mākslā.

 

 

Projekta “Ūdeņi stāsta. Daugava” turpinājums

/augusts/

Jau 2015. gada vasarā uz Ab Dambja un Daugavas akvatorijā izvietotie objekti “Daugavas stāstu lasītājs” un “Daugavas stāstu klausītājs” ir guvuši ievērību no Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.  Tie tiek regulāri fotografēti, apspriesti un kalpo kā ievads projekta “Ūdeņi stāsta. Daugava” tālākai attīstībai.  Tāpat 2015.gada vasarā savākti un apkopoti Daugavas stāsti  (dati), kas ar īpaša algoritma palīdzību pārvērsti grafiskās zīmēs – sīkos vilnīšos. Šī, jau apkopotā informācija, kalpo par lielisku pamatu starpdisciplināru mākslas projektu radīšanai, veicinot mākslinieku, studentu un zinātnieku sadarbību uzkrāto datu interpretēšanā. Vienlaikus šis projekts ļauj mākslinieciskā un mūsdienīgā veidā vēlreiz uzsvērt Daugavas kā Latvijas likteņupes nozīmību.

Radošo darbnīcu iedvesmotie un to laikā radītie darbi, kā arī radošā procesa dokumentācija tiks izrādīti izstādē “Tulkotājs”, kas būs projekta “Ūdeņi stāsta. Daugava” otrais posms.

 

 

 

 

Visi Kultūras un mākslas projekta „NOASS” organizētie kultūras notikumi apmeklētājiem pieejami bez maksas!

Kultūras un mākslas centrs “NOASS” apmeklētājiem pieejams no maija līdz oktobrim. 

 

Jaunumus, izmaiņas un vairāk informācijas par pasākumiem meklējiet:

Mājaslapa

Facebook

Twitter

 


Noass partneri

RSS