NOASS 19. sezonas atklāšana

    

17. maijā plkst, 19:00 NOASS uzsāk savu 19. sezonu ar trīs personālizstāžy – Gvido Kajona “Dzīvīte”, Adelīnas Darviņas “Amerikas sapnis” un gleznotāja Ramusa ideālās pasaules meklējumu- atklāšanu.

Gan Gvido Kajons, gan Adalīna Darviņa, katrs gan pārstāvot savu fotogrāfu paaudzi, iemūžinājuši ikdienas dzīves zibšņus, kas steidzīgajiem paskrietu garām. G. Kajons piefiksējis pilsētas izteiktas frāzes un zīmes, kas savā paradoksialitātē jau robežojas ar ikonismu un ģeniālu trāpīgumu, liekot vien noelsties pasaulīguma priekšā.

Gvido_Kajons_Publicitates_foto_3

Adelīna Darviņa dokumentējusi Amerikas sapni, kas tieši un skaudri robežojas ar “paradīzes” pievārtes noskaņu un neprātīgu izmisumu, tiecoties pēc kā tāla un nesasniedzama, kamēr laiks nepielūdzami liek izbalēt ilgām, priekšmetiem un cilvēkiem.

Adelina_Darvina_publicitatei_2

Savukārt gleznotāja Ramusa izstāde Noasa “vecajā” galerijā ir atskats mākslinieka daiļradē no astoņdesmito gadu beigām līdz pat viņa pēdējiem darbiem, kas radīti divtūkstošo gadu vidū. Būdams nonkonformisma mākslinieks Ramus savus garīgos meklējumus attēlojis gelzniecības darbos, kas ļauj izsekot viņa ceļam no latviski rimtu toņu izmantošanas līdz krāsu eksplozijai un sevis izteikšanai pārliecinošās un spēcinošos simbolos autora vēlīnajos darbos. Ramusa izstāde vienlaikus norāda, cik neilgā laikā mainījušies uzskati, kas pat tādā šķietami neitrālā medijā kā glezniecība noteikuši mākslinieciskās izpausmes robežas.

//21:00 NOASU jaunajai koncertsezonai palīdzēs iešūpot grupa Ezeri

Ezeriradušies 2016. gadā kā Miķeļa Putniņa soloprojekts, kuram uzreiz sekoja tūre pa Itāliju. Laika gaitā Ezeri ir izauguši par trio, iesaistot arī bundzinieku Krišjāni Bremšu un basģitāristu Kristianu Priekuli. Viņi visi ir profesionāli mūziķi, kurus saista arī bērnības dienu draudzība.

17949680_1853882614637914_52858809_o

Ezeru debijas albums Ogle ir viens no lielākajiem pārsteigumiem, ko atzinīgi novērtējuši gan ‘’Mūzikas saules’’ recenzenti, gan arī ‘’Zelta Mikrofona’’ žūrija. Ogle ir nominēta kategorijā “Gada Debija”. Albums iznācis 2016. gadā, un tas veido ciklisku koncepciju, kurā mākslinieki pievēršas pilsētas un dabas attiecībām un to radītajiem konfliktiem mūsdienu cilvēkā.

Ezeru repertuārā ir daudzi skaņdarbi, kas veltīti ūdens stihijai, kā arī vienā no dziesmām ierakstīts pats Ungura ezers, kas kalpojis arī kā iedvesmas avots mūzikas radīšanai. Starp NOASA viļņu šļakatām grupa Ezeri izpildīs gan dziesmas no 1.albuma, gan arī ko vēl neierakstītu.

Peldošā mākslas centra NOASS darba laiks no trešdienas – sestdienai no 15:00 – 22:00.

Ieeja bez maksas.

Izstādes un koncertprogrammu atbalsta: VKKF un Rīgas dome

Ramuss piemiņas izstāde: 10.05. – 22.06.2017. (pagarināta līdz 06.07.2017.)

Gvido Kajons “Dzīvīte” 17.05. – 08.07. 2017.

Adelīna Darviņa “Amerikas sapnis” 17.05. – 17.06. 2017.


par šo publikāciju