Mākslinieku rezidences ietvaros uzņem mākslinieku Hansu Holgeru Rutsu

turbulence4276hh

Hanns Holger Rutz “Turbulence”, 2014

No aprīļa NOASS mākslinieku rezidenču programmas ietvaros Rīgā uzturēsies Austrijas skaņas mākslinieks Hans Holgers Ruts (Hanns Holger Rutz). Viesošanās laikā Rīgā, tiks īpaši radīta mākslinieka personālizstāde, kuru būs iespējams aplūkot „NOASS” telpās no 16. – 28.maijam. Hansa Holgera Rutsa personālizstāde ievadīs arī “NOASA” jauno – 17. sezonu.

Hans Holger Rutz ir vācu komponists, izpildītājs, kā arī pētnieks, it sevišķi pievēršoties skaņu mākslas, datormūzikas un elektroakustiskās mūzikas izpētei. Tāpat viņš ir autors dažādām datorprogrammām, kas paredzētas skaņas pārveidošanai un algoritmiskai elektroakustiskai kompozīcijai. Studējis datormūziku un skaņas inženieriju Berlīnes Tehniskajā Universitātē (2004-2009), ieguvis doktora grādu datormūzikā, kā arī strādājis kā docents Elektroakustiskās Mūzikas Studijā (SeaM), Veimārā.

Hansa Holgera Rutsa skaņdarbi ietver kasešu ierakstus, darbu ar video, kā arī sadarbības projektus ar teātra un dejas māksliniekiem. Pēdējā laikā mākslinieks ir vairāk pievērsies skaņas instalācijām, elektroniskām tiešraides improvizācijām un nebijušu algoritmisku sistēmu attīstīšanai.

Radītie darbi ir izrādīti starptautiskās izstādēs, festivālos un koncertos tādās valstīs kā: Vācija, Austrija, Rumānija, Latvija, Dānija, Lielbritānija, Spānija, Slovēnija un Venecuēla.

Patlaban dzīvo Grācā, Austrijā un strādā Elektroniskās Mūzikas un Akustikas Institūtā (Institute for Electronic Music and Acoustics).

Hans Holgers Ruts viesojas “NOASS” mākslinieku rezidencē ar Austrijas federālās zemes Štīrijas valdības, Austrijas vēstniecības Latvijā un Latvijas Kultūras ministrijas, atbalstu.

   stirija  kmzimols-izverst-cmyk-03  ÖB_Riga_lv


par šo publikāciju