NOASS gatavojas 15. sezonai

 Kultūras un mākslas projektam NOASS šogad aprit piecpadsmitais pastāvēšanas gads. Jaunajai sezonai NOASS ir sagatavojis īpašus pasākumus visas vasaras garumā.

Jubilejas gads tiks iesākts jau maija beigās ar Trans Europe Halles (TEH) Eiropas neatkarīgo kultūras centru tikšanos Rīgā. TEH tikšanās Rīgā pulcēs vairāk kā 150 dalībnieku no 50 kultūras centriem visā Eiropā, lai mācītos, dalītos pieredzē, dibinātu jaunus kontaktus un attīstītu kultūras projektus un iniciatīvas. Katra šāda tikšanās tās norises vietu – pilsētu un valsti – kultūras kartē iezīmē kā nozīmīgu ideju krustpunktu. Tādēļ ir sagatavota īpaša un neaizmirstama pasākumu programma, kas tās dalībniekiem dos iespēju iepazīties ar Rīgu kā laikmetīgās kultūras norisēm atvērtu, dinamisku lielpilsētu. Turklāt Rīgā notiks TEH tīkla 30 jubilejas svinības!

Turpinot sezonu uz AB dambja notiks brīvdabas kino projekts- “Kino sala”, kuras laikā tiks izrādītas košas, atraktīvas videoprogrammas no visas pasaules.

14.- 17. jūnijā “NOASS” kļūs par mājvietu laikmetīgās dejas festivālam “Laiks dejot”, ko organizē Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

Savukārt augusta vidū notiks jau trīspadsmitais Laikmetīgās un videomākslas festivāls “Ūdensgabali”, šoreiz testējot video kā medija robežas un piedāvājot uz tehnoloģiskām inovācijām vērstas programmas.

Jubilejas gadā ir paredzētas pārmaiņas arī Latvijas Naivās mākslas muzejā. Sākot ar 2013.gada 1. jūniju muzejs tiks pārcelts uz peldošo mākslas galeriju BETANOVUSS (AB Dambis 2, LV- 1048, Rīga). Saglabājot līdzšinējās muzeja tradīcijas, muzejs turpinās izrādīt naivās mākslas vērtības laikmetīgās mākslas kontekstā un apmeklētājiem būs pieejams bez maksas.

Tāpat turpinām arī veiksmīgi iesākto “Mākslinieku rezidenču programmu” un turpinām iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus ar dažādu pasaules valstu māksliniekiem un viņu darbiem, bet māksliniekiem sniedzam iespēju gūt radošu iedvesmu strādājot Rīgā!

Uz tikšanos NOASA 15. sezonā!


par šo publikāciju