NOASS rezidencēs viesojas māksliniece Betija T. Dola

the_snow_child_acrylic_on_plastic_60X60

Sniega bērns, Akrils uz plastmasas, 60×60

Amerikas Savienotajās Valstīs uzaugusī māksliniece Betija T. Dola (Betty T. Doll) ir kļuvusi atpazīstama ar savu iedvesmas pilno leļļu un rotaļlietu tēlu izmantošanu, piemēram, sēriju projektā ‘’The Never Never Land’, kas sākotnēji attīstījies viņas pēcdiploma studijās Go8 Tēlotājmākslā un Vizuālajā mākslā.
Spēcīgi ietekmējoties no Zigismunda Freida analizētā jēdziena ’’baiss’’, ‘’pārdabisks’’ un Hansa Bellmera ar lodēm saaudzētajām lellēm, Betijas T. Dolas daiļrade pārstāv neo-sirreālismu, darbus izstrādājot no savādas tēlainības un zemapziņas un/vai uz sapņiem balstītiem filozofiskiem konceptiem. Betija T. Dola ir izvēlējusies pazūdošas realitātes un fragmentētas eksistences elementus, lai atspoguļotu zaudējuma izjūtu, izolāciju un atsvešināšanos, iedvesmojoties no nesenās izpētes par laikmetīgās gotikas kustību.
Māksliniecei ir bagātīga izstāžu pieredze, kas sevī ietver 13 personālizstādes, kā arī dalību vairākas grupu izstādes Austrālijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas darbi atrodas vairākās privātkolekcijās visā pasaulē.


par šo publikāciju