NORAS IKSTENAS JAUNAIS ROMĀNS

Ikšķiles pilsētas pašvaldība, izdevniecība “Dienas Grāmata” un apgāds “Mansards” aicina uz Noras Ikstenas romāna “Vīrs zilajā lietusmētelītī” un Dzintara Soduma grāmatas “Virtuves piezīmes” atvēršanas svētkiem 13. maijā pulksten 17.00 Ikšķiles kultūras namā

Noras Ikstenas jaunais romāns “Vīrs zilajā lietusmētelītī” (izdevusi “Dienas Grāmata”, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds) vēsta par sirma rakstnieka, Džoisa “Ulisa” tulkotāja Tebes  un jaunas rakstnieces Meitiņas garu gadu draudzību un mīlestību valodā. Tebes pieķeršanās Meitiņai pamazām izaudzina viņu par rakstnieci. Abiem galvenajiem varoņiem literatūras stāsts kļūst par dzīves stāstu. Pēc 60 gadiem Tebe pārnāk dzimtenē, pēc kuras visu laiku ilgojies gluži kā viņa tulkotais Džoiss, kura romāns “Uliss” izaudzis no Homēra stāsta par “Odiseju”, kuram tāpat kā Tebem un Džoisam reiz bija jāpamet dzimtene. Emocionālais, spēcīgais skolotāja un skolnieces stāsts ieved mūs valodas, radīšanas un cilvēciskās mīlestības mūžīgajā pasaulē.

Savukārt rakstnieku un tulkotāju Dzintaru Sodumu, kura 89. dzimšanas dienai par godu apgāds “Mansards” izdevis viņa “Virtuves piezīmes”, pieminēsim Noras Ikstenas un Maimas Grīnbergas lasījumos no romāna “Vīrs zilajā lietusmētelītī” un Jēkaba Nīmaņa dziesmās.

Pēc pasākuma kluss piemiņas brīdis Dzintara Soduma atdusas vietā Ikšķiles vecajos kapos.


par šo publikāciju