• LVL
  • ENG

REZIDENCES

_AGN6423

JAUNUMI UN NOTIKUMI

PAR ORGANIZĀCIJU

REZIDENCES MĒRĶI

DZĪVOŠANA UN DARBNĪCAS

NOASS PIEDĀVĀ

APMAKSĀ MĀKSLINIEKS

MĀKSLINIEKU KRITĒRIJI

AKTIVITĀTES

MĀKSLINIEKI, KAS PABIJUŠI REZIDENCĒ

PIETEIKUMA FORMA NOASS Artist in Residence programmā

 

  • Rezidences ilgums:  1 mēnesis un vairāk
  • Dibinātas: 2009
  • Nozare: Vizuālā māksla, Kuratori/Izpētes, Multimediji, Video māksla, Fotogrāfija, Performanču māksla, Literatūra
  • Mērķa grupa: Starptautiska
  • Pēdējais termiņš:  vismaz 2 mēneši  pirms plānotās Rezidences. Pieteikumi tiek pieņemti visa gada garumā
  • Maksa: Mākslinieks pats sedz savus uzturēšanās izdevumus.

Rīga nebija tāda kā es gaidīju. Biju iedomājies kaut ko vairāk padomju laika un modernu, bet biju ļoti pārsteigts, ka Rīga ir tik gleznaina. /Deivids Reimonds Konrojs, Anglija

Pēc atgriešanās mājās, es vēl ilgu laiku biju iedvesmota un fokusēta uz darbu. /Emmi Valve, Somija

REZIDENCES MĒRĶI

1. Galvenais mērķis ir dot iespēju māksliniekiem iepazīties ar Rīgu kā vienu no skaistākajām Baltijas valstu pilsētām, tās daudzveidīgo kultūras dzīvi, dodot impulsus jaunu darbu radīšanai vizuālās mākslas jomā, mākslas kritikā, rakstniecībā.

2. Balstoties uz jauniegūtajiem kontaktiem un pieredzi, mēs ceram piedalīties  kultūras programmas veidošanā Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta no 2010. – 2014.g.

3. Mēs arī ceram izveidot Rezidenču centru kā starptautisku tikšanās vietu, kur mākslas profesionāļiem būs iespēja iepazīt vienam otru, apmainīties idejām un radīt jaunus kopīgus mākslas projektus.

4. Izmantojot Rīgas ģeogrāfiskās priekšrocības, ceram sniegt māksliniekiem iespēju iepazīt citas Baltijas valstis un to kultūras dzīvi (Rīga ir tieši pa vidu starp Tallinu, Igaunijā un Viļņu, Lietuvā).

DZĪVOŠANA UN DARBNĪCAS

NOASS var uzņemt līdz trīs māksliniekiem jebkurā laikā ar optimālu uzturēšanās ilgumu no viena līdz trim mēnešiem.

Mākslinieku rezidencei mēs piedāvājam brīnišķīgu studijas tipa apartamentus ar virtuvi un vannas istabu Rīgas klusajā centrā Zaubes ielā. Studija ir pilnībā iekārtota ar nepieciešamajām mēbelēm un aprīkojumu.

Vasaras sezonā mēs rezidentiem varam piedāvāt arī telpas peldošā mākslas centra “NOASS” otrajā stāvā. Šīs telpas ir īpaši piemērotas skatuves māksliniekiem (dejotājiem, horeogrāfiem), jo tepat ir pieejamas plašas mēģinājumu telpas.

Peldošā māja bija tieši tas, kas padarīja manu mēnesi rezidencē īpašu. Tā, iespējams, bija labākā vieta visā pilsētā priekš manis, perfekta vide, lai vienkārši koncentrētos uz idejām un mākslu. /Emmi Valve, Somija

Es radīju jaunu darbu speciāli prezentācijai Rīgā un man tas nebūtu izdevies, ja nebūtu kādu laiku pavadījis rezidencē pilsētā. /Deivids Reimonds Konrojs, Anglija

NOASS PIEDĀVĀ

Mēs piedāvājam izstāžu telpas, tehnisko aprīkojumu, 5 × 8m lielu LED ekrānu prezentācijām un video darbiem, projektorus, tehnisko personālu un konsultācijas, audio iekārtas lekcijām, prezentācijām vai mūzikas performancēm. Mēs piedāvājam arī 110 m2 lielu telpu izstāžu un mākslas darbu prezentācijām uz  peldošā mākslas centra “BETANOVUSS”, kā arī divas mazākas izstādes telpas uz  NOASS klāja un Latvijas Naivās mākslas muzejā.  Pagājušā gada pieredze ir novedusi mūs pie secinājuma, ka mākslinieki uzsāk lielus projektus dzīvojot rezidencē, kurus tie vēlāk vēlas eksponēt, un tāpēc mēs piedāvājam viņiem iespēju atgriezties un uzturēties vēl kādu laiku vēlāk, kā arī izmantot izstāžu telpas un izstādīt savus darbus, kas ir radīti tieši iedvesmojoties no Rīgas.

“Kultūras un mākslas projekts NOASS” komanda ir draudzīga un atvērta jaunām idejām un spēj sazināties ar iedzīvotājiem tekoši angļu vai krievu valodā.

NOASS komanda ir secinājusi, ka rezidents, kurš tikko iegājis jaunā vidē, ir nepieciešama atbalsta persona – padomdevējs, kas palīdzēs māksliniekam-rezidencē atrisināt ikdienas jautājumus, un sazināties ar vietējiem māksliniekiem. Lai sniegtu šādu palīdzību, tiks pievienots jauns darbinieks NOASS komandai, kura uzdevums būs strādāt tieši ar mākslinieku-rezidencē.

APMAKSĀ MĀKSLINIEKS

Rezidentiem pašiem jānodrošina ceļošanas, uzturlīdzekļu un materiālu finansējuma avots. Ja rezidence netiek veikta kāda īpaša NOASS veidota projekta ietvaros, tad maksa par rezidentiem tiek noteikta pēc vienošanās. Mākslinieks uzņemas atbildību par savu veselību (veselības apdrošināšanai jābūt derīgai). Tas ir priekšnoteikums!

Komanda un komunikācija bija lieliska. Par mani vienmēr parūpējās un es jutos ļoti droši. NOASS komanda man lika justies kā mājās un Rīga likās kā mājas, esot prom no ASV.  /Džeimijs Rikardo, ASV

Visi uz NOASS bija fantastiski, ļoti izpalīdzīgi un vienkārši cilvēki, ar kuriem labi pavadīt laiku kopā. /Deivids Reimonds Konrojs, Anglija

MĀKSLINIEKU KRITĒRIJI

Studenti nav piemēroti, taču jauni mākslinieki ir atbalstāmi. Dalībnieki, lai pieteiktos rezidenču programmai, Jūs esat laipni aicināti aizpildīt NOASS Rezidenču pieteikšanās formu: Application form for NOASS Artist in Residence program .  Kā galvenais atlases kritērijs ir mākslinieka motivācija, kā arī vēlme iesaistīt vietējo sabiedrību laikmetīgās mākslas procesos.

AKTIVITĀTES

Rezidences Rīgā piedāvā unikālu pieredzi, kad nākas atklāt kultūras procesus, kuri tik ļoti ir raksturīgi visām “Post-padomju” ēras Austrumeiropas valstīm. Pieredze rāda, ka aklimatizācijas process, kas pavada rezidentu jaunā pilsētā, kas pilna ar kontrastiem, vienmēr rada radošo impulsu, kas agrāk vai vēlāk izpaužas kādā mākslas veidā. Rezidenti prezentē savu sajūtu attēlojumus vietējai sabiedrībai, dodot tiem iespēju apskatīt savu pilsētu caur svešinieka acīm.

Uzņemot iepriekšējos rezidentus, ir pierādījies, ka tā ir ļoti vērtīga pieredze NOASAM kā organizācijai. Katram māksliniekam piemīt unikāls raksturs un intereses, rezidenču laikā esam ieguvuši svaigu skatu par organizācijas vispārējo darbību.

Ļoti nozīmīgs aspekts rezidenču projektam ir iepazīstināt sabiedrību ar jaunākajiem mūsdienu mākslas sasniegumiem, iepazīstinot Latviju un valsts kultūras un mākslas scēnu ar māksliniekiem-rezidencēs.

Apstākļos, kurus nosaka sociālās pārmaiņas, tieši personiskie kontakti ir virzošais spēks mākslas procesiem visā pasaulē. Mēs uzskatām, ka rezidences, kuras mēs piedāvājam, ir brīnišķīgs veids, kā nodibināt šos kontaktus, tādējādi veicinot sadarbību starp kultūras praktiķiem un māksliniekiem, kā arī sabiedrībā kopumā.

MĀKSLINIEKI, KAS BIJUŠI REZIDENCĒ

Garry Wornell – Somija [web] 2009    [1] [2] [3]

Eva Olsson- Zviedrija [web] 2009    [1] [2] [3] [4]

Jonas Nilsson – Zviedrija [web] 2009    [1] [2] [3] [4]

Rimas Sakalauskas – Lietuva [web] 2009/2010 [1] [2]

Bas De Boer- Nīderlande [web] 2010 [1]

Miro Soares – Brazīlija [web] 2011 [1] [2]

Andras Keseru – Ungārija 2011 [1]

Stephan Jacobs  - Amerikas Savienotās Valstis [web] 2011 [1]

Giovanni de Angelis  - Itālija [web] 2011 [1] [2] [3]

Janin Walter – Vācija 2012

Paige Cooper – Kanāda 2012

Joao Laia – Portugāle 2012

Jamie Ricardo – ASV 2012

David Raymond Conroy – Anglija 2013 [web]

Annie Davey – Īrija 2013

Emmi Valve – Somija 2013 [web]

Berliac – Argentīna 2014 [web]

Pjotrs Antonovs – Krievija 2014 [web]

Soshi Matsunobe – Japāna 2014 [web]

Larisa Papamanos – Austrālija 2014 [web]

Jauniešu apmaiņas projekta “Water. Sinking Cities.” dalībnieki: Ashkan Honarvar, Emile van de Coevering,  Gatis Stauga, Kaspars Groševs, Krišs Zilgalvis, Marieke van de Ven, Roberts Galviņš, Robin Koek, Sander Houtman – Latvija/Nīderlande [web] 2010 [1] [2] [3] [4]

E-MOTIONAL Bodies & Cities* – Eiropas mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas dejas programmas dalībnieki [web] 2011 [1] [2] [3]:

E.J. Barnes – Amerikas Savienotās Valstis [web] 2012 [1]

Jamie Rodriguez – Amerikas Savienotās Valstis 2012 [1]

Waldis Thor – Īslande [web] 2012 [1]

Liadain Herriot – Ireland 2012

Lynette Morgan – Ireland 2012

Emma O’Kane – Ireland 2012

A-Team starptautiska mākslinieku sadarbības projekta, kas tapis ar Eiropas Komisijas programmas “Kultūra” projekta “Engine Room Europe” atbalstu, dalībnieki:

Doron Polak – Izraēla [web] 2012

Eitan Vitkon – Izraēla  [web] 2012

Felice Hapetzeder – Zviedrija [web] 2012

Jay Needham – USA [web] 2012

Ben Neufeld – ASV  [web] 2012

Doris Neidl – Austrija [web] 2012

Shelley Jordon – ASV [web] 2012

Wlfried Agricola de Cologne – Vācija [web] 2012

REZIDENCES ORGANIZĒ:                                                                  REZIDENCES ATBALSTA:

NOASS                                                                                             CultureProgram_en_transp_1000x357   EngineRoomEurope1


Noass partneri

RSS