REZIDENČU PROGRAMMAS OTRĀS KĀRTAS DALĪBNIEKI

Ziemeļu – Baltijas mobilitātes programmas ietvaros 3.septembrī Rīgā ieradīsies Jonas Nilssons un Eva Olssona – zviedru mākslinieki, kas galvenokārt strādā ar kustīgo attēlu un izmanto animāciju kā vienu no izteiksmes veidiem. Viņu darbos tiek apspēlētas filozofiskas atsauces uz Rietumu pasaules ikdienas dzīvi, kā arī izteikts indivīda un sabiedrības konflikts.

NOASS ir izvēlējies šo mākslinieku pāri par rezidenču programmas otrās kārtas dalībniekiem, jo Eva un Jonas aktīvi darbojas video mākslas nozarē un dzīvošana Rīgā abiem varētu kalpot par iedvesmu jaunu darbu radīšanai. Turklāt mākslinieki jau vairākus gadus organizē savu video festivālu, kura mērķi sasaucās ar Video un laikmetīgās mākslas festivāla „Ūdensgabali” misiju Latvijā.

Mākslinieki jau laikmetīgās mākslas un video festivāla „Ūdensgabali” laikā prezentēs stundu garu video darbu izlasi no Art Video Screening – video skatēm. Šis festivāls katru otro gadu sniedz jaunajiem video māksliniekiem iespēju savus darbus izrādīt plašākai publikai. Programma solās būt interesanta un dinamiska – tajā tiks iekļaut gan Zviedrijas gan citu valstu mākslinieku darbi.

Savas mēnesi ilgās uzturēšanās Rīgā laikā Eva un Jonas plāno radīt arī jaunus video darbus. Paredzēts, ka vienā no tiem tiks „atdzīvināts” Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums – Latvijas Naivās mākslas muzeja krājumā esošie darbi.

Tuvāka informācija par abiem rezidentiem:

Eva Olsson – www.evaolsson.net
Jonas Nilsson – www.jonasnilsson.org

ORGANIZĒ:

NOASSa-rezidences1

ATBALSTA:

KultūraNordic Jaunrīga

Art video screening


par šo publikāciju