REZIDENTU ATLASE IR NOSLĒGUSIES!

Ir noslēgusies rezidentu atlase Ziemeļu – Baltijas rezidenču programmai Artists-in-Residency. Programmas mērķis, Ziemeļu kultūras punkta darbības ietvaros, ir dot Ziemeļu māksliniekiem un nozares profesionāļiem iespēju apmeklēt Rīgu un iepazīt tās kultūras vidi, tādējādi gūstot iedvesmu jaunu mākslas darbu radīšanai un sadarbībai starp kultūras organizācijām.

NOASS rezidenču programmai īpaši aicināja pieteikties māksliniekus, kā arī mākslas kuratorus, kas savu darbību saista ar video un mediju jaunradi. Izskatot saņemtos pieteikumus, mēs izvēlējāmies māksliniekus, kuri savas viesošanās laikā Rīgā ir paredzējuši veidot personālizstādes, vadīt seminārus, sadarboties ar vietējām mākslas organizācijām, kā arī dalīties pieredzē video festivālu organizēšanā.

Gerijs Vornels (Gary Wornell) – kanādiešu mākslinieks no Somijas – Rīgā ieradīsies jūlija vidū. Viņš ir Skandināvijā atzinību guvis mākslinieks, kas savā radošajā darbībā pievērsies digitālās fotogrāfijas un speciālu Epson printeru sniegtajām iespējām. Pēdējos gados mākslinieks savos darbos izmanto dažādas netradicionālas tehnoloģijas, kas palīdz paplašināt iespējas, ko sniedz printēšana, kā arī lauž stereotipus par printētiem attēliem un fotogrāfijām.

Savā studijā Somijā mākslinieks regulāri piedāvā vairākas radošās darbnīcas, kas saistīti ar viņa pielietotajām un atklātajām tehnoloģijām. Arī Rīgā viņš māksliniekiem, mākslas studentiem, kā arī citiem interesentiem sniegs iespēju piedalīties trīs šāda veida darbnīcās- divās par kreatīvo printēšanu, kā arī vienā īpašā, radošās iespējas paplašinošā darbnīcā fotogrāfiem.

Visu šo kursu kopējais mērķis ir, eksperimentējot ar digitālās tintes printēšanas tehnoloģijām- dažādām pamatnēm, materiālu kolāžām, kā arī UV starus aizturošiem pārklājumiem -, atklāt neierobežoras printēšanas iespējas.

Tuvākā informācija par mākslinieku: www.garywornell.com

Sīkāka informācija par vorkšopu noriese laiku un vietu tiks publicēta NOASA mājaslapā. www.noass.lv

Eva Olssona un Jonass Nilssons no Zviedrijas.

Abi mākslinieki darbojas video mākslas jomā, savos darbos pētot indivīda un sabiedrības vērtību izpratni un savstarpējās attiecības. Turklāt mākslinieki savā pilsētā jau četrus gadus rīko video skates un festivālu, kas atbalsta jauno mākslinieku centienus šajā mākslas medijā.

Tā kā Evas Olssonas un Jonasa Nilsona darbība tieši sasaucās arī ar NOASA organizētā video un laikmetīgās mākslas festivālu ŪDENSGABALI, tad rīdziniekiem augustā būs iespēja noskatīties arī Zviedrijas video mākslas darbu izlasi. Tāpat mākslinieki Rīgā plāno radīt īpašu video darbu, kurā “atdzīvinās” Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, iespējams, Latvijas naivistu sniegumu.

Tuvāku informāciju meklējiet rezidentu mājaslapās:
Eva Olsson – http://www.evaolsson.net
Jonas Nilsson – http://www.jonasnilsson.org

ORGANIZĒ:

NOASSa-rezidences1

ATBALSTA:

KultūraNordic Jaunrīga

Art video screening


par šo publikāciju