Saruna: Vientulība kā instinkts. Izvēle un nonākšana procesā

saruna

 

2016. gada 28. septembrī plkst. 18:00 visi ir laipni aicināti uz Kates Krolles iniciētu sarunu a par vientulību kā dabisku nepieciešamību un dziedinošu procesu. Savas pārdomas sarunu vakarā māksliniece ir aicinājusi izteikt filozofam Artim Svecem, mākslas vēsturniecei Ievai Kalniņai, komunikācijas pētniecei Ilvai Skultei un kinorežisoram Jānim Putniņam.

Mākslinieces Kates Krolles interese un pamats mākslas darbu radīšanas un izziņas procesos bieži vien sakņojas dabā un tās attiecībās ar cilvēku. Par ļaušanos instinktiem, to izlaušanās apstākļiem māksliniece ir pētījusi arī vairākās performancēs un viena no tādām (veltīta vientulībai) vēl nesen bija piedzīvojama festivālā “Survival Kit 8”.
Arī šoreiz diskusijas iniciatore ir Kate un viņa ir aicinājusi par vientulību kā dabisku nepieciešamību un dziedinošu procesu savas pārdomas izteikt filozofam Artim Svecem, mākslas vēsturniecei Ievai Kalniņai, komunikācijas pētniecei Ilvai Skultei un kinorežisoram Jānim Putniņam.

Caur mākslas, filozofijas, antropoloģijas, ētikas un sociālo prizmu sarunas biedri šķetinās jautājums par to, kāpēc sevis un apkārtējās pasaules procesi vienatnē ir biedējoši un vēlme tos piedzīvot notiek lielākoties nejaušu rīcību vai, gluži pretēji, loģisku kopsakarību gadījumos. Kas ir šie gadījumi – izvēle kā instinktīvs aizsardzības mehānisms, izvairīšanās vai stāšanās pretim savām bailēm? Vai ļaušanās instinktiem nozīmē ciešanas vai otrādi – iespēja piedzīvot terapiju? Vientulība kā sevis pieredzēšanas  stāvoklis, to interpretācijas formas un to priekšrocības -  sarunas gaitā centīsimies noskaidrot visus šos gadījumus, vienlaikus apskatot arī jautājumu, vai mākslas darbi spēj iemiesot un reflektēt par šo stāvokli. Vai par šo stāvokli vispār ir iespējams reflektēt?

.

Saruna notiks latviešu valodā un dalība pasākuma bez maksas.
Izstāde peldošajā mākslas centrā “NOASS” apskatāma līdz 9.septembrim.
No otrdienas – svētdienai, no plkst 11 -19. Ceturtdien 6. oktobrī izstāde apskatāma no 11 – 21. Šajā dienā būs iespēja arī “Noasā” satikt mākslinieci Kati Krolli.

Izstādes norisi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome


par šo publikāciju