• LVL
  • ENG

ŪDENSGABALI 2017

Ūdensgabali #17 programma

 

ŪDENSGABALI PROGRAMMA:
9. augusts
(No plkst. 19:00)
THE ILLUMINATED RIVER (UK)*
DJ ALISE ĢELZE (LV)
ELIZABETE BALČUS (LV)
ONEDOTZERO (UK) programma “ULTRA_VISTA”**

10. augusts
(No plkst. 21:00)
ALEKSANDAR RADAN (DE)
ARS ELECTRONICA (AT)
AG KURZFILM UN GERMAN FILMS (DE)

11. augusts 
(No plkst. 19:00)
JAPĀNAS MEDIJU MĀKSLAS FESTIVĀLS (JP)
TONE IT DOWN A LITTLE (LV)

*Arī šogad spilgtākais “Ūdensgabalu” notikums – festivāla pavadošā izstāde “The Illuminated River”.

Peldošais mākslas centrs NOASS ielūdz apmeklēt izstādes atklāšanu, kas veltīta upēm, tiltiem un mākslai pilsētvidē. Izstādē “The Illuminated River” tiek prezentēta pilsēta Londona ar ambiciozu publiskās mākslas projektu, kura organizātori par vienu no galvenajiem uzdevumiem ir izvirzījuši izcelt upes nozīmi pilsētnieku dzīvē un sniegt lielākas iespējas iedzīvotājiem un viesiem baudīt upes apkārtni.

Izstādē apskatāmi seši pasaules slavenu mākslinieku, arhitektu un zinātnieku komandu priekšlikumi veidot īpašu apgaismojumu Londonas tiltiem pār Temzas upi.


IZSTĀDES ATKLĀŠANA
9. augustā plkst 19:00, peldošais mākslas centrs NOASS, AB dambis 2.

Projektā piedalās:
Adjaye Associates, Cai Guo-Qiang, ARUP, Larry Bel, AL_A, Asif Kapadia, Simon Stephens, SEAM Design, Diller Scofidio + Renfro, Oliver Beer, Atelier Ten, Beckett Rankine, Bradley Hemmings, Les Éclairagistes Associé, Sam Jacob Studio, Leo Villareal, Lifschutz Davidson Sandilands, Malcolm Reading un citi.

Organizē:
Mākslas centrs NOASS sadarbībā ar The Illuminated River Foundation

Projekta kurators Londonā:
Malcolm Readings

Projekta kuratori Rīgā:
Dzintars Zilgalvis
Krišs Zilgalvis

Izstāde norisinās starptautiskā laikmetīgās un video mākslas festivāla ŪDENSGABALI ietvaros, sadarbībā ar:
Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, British Embassy Riga,Japan Media Arts Festival, AG Kurzfilm, Ars Electronica, The Illuminated River foundation.

** Festivāla video programmas

Trešdiena -

Onedotzero programma “Ultra_Vista”

Programma piedāvā jaunākās pieejas kustīgu attēlu veidošanai no visas pasaules, šī daudzveidīgā esošo un topošo talantu darbu izlase liek skatītājam pārvietoties pa fiktīvu, vēl neatklātu, paralēlu realitāti. No izmainītas esošās realitātes līdz fraktāles visumiem, no pazemes līdz kosmosam, sākot no ne tik tālām pagājušo ēru nostaģijām līdz tālai, tālai hiperreālai nākotnei “ Ultra_Vista” novatoriska un iztēles filmu izlase, kas apvieno vislabāko. Programma “Ultra_Vista” ir 88 minūtes unikāla audiovizuāla ceļojuma alternatīvās realitātēs.

 Ceturtdiena -

ARS Electronica animācijas festivāla programma

Ars Electronica ikgadējais audiovizuālās mākslas festivāls ar vienojošo tēmu “Radikālie atomi un mūsdienu alķīmiķi” izceļ mākslas, tehnoloģiju, zinātnes mijiedarbību un modernos alķīmiķus – cilvēkus, kuri ar saviem futūristiskajiem projektiem un neparastajām darba metodēm pludina tradicionāli izteiktās robežas starp mākslu un zinātni. Festivāla animāciju programma galvenais akcents savukārt ir formas un satura daudzveidība, apliecinot tehnoloģisko iespēju brīvību un animāciju nozīmi kustīgā attēla mākslā. Video izlasē iekļautās animācijas stilistiskā manierē apspēlē ar mākslu, sabiedrību un tehnoloģijām saistītus konceptus, demonstrējot animācijas žanra tendences un sasniegumus.

Video izlase veikta no animāciju festivāla programmas centrālajām tēmām: dekonstruētā realitāte, abstrakcija, vēstījums, eksperimentālais video un audiovizuālie mediji.

AG Kurtzfilmtage un German films

Programma ir “AG Kurzfilm – Vācijas īsfilmu asociācijas” un “German Films” veidota īsfilmu un video darbu izlase, kas atklāj jauno vācu mākslinieku eksperimentālos darbus.

Programmā:

  • Marlene Denningmann “WUNSCHKONZERT”

• Aleksandar Radan “IN BETWEEN IDENTITIES”

• Lotte Meret Effinger “SURFACE GLAZE”

• Patrick Buhr “”SOMETHING ABOUT SILCENCE”

• Vanessa Nica Mueller “PLATEAU”

• ” mākslas kolektīvs “NEOZOON” – “MY BBY 8L3W”

• Ines Christine Geißer, Kirsten Carina Geißer “LUCKY”

• Rainer Kohlberger “MOON BLINK”

Filmas tiks rādītas oriģinālvalodā ar angļu subtitriem.

Īsfilmas atlasi veikusi: “AG Kurzfilm – Vācijas īsfilmu asociācija “un “German Films”

Žūrijas komisijā, atlasot programmu no vairāk nekā 120 iesūtītajiem darbiem , piedalījušies:

Alfred Rotert (European Media Art Festival Osnabrück), Giovanna Thiery (Stuttgarter Filmwinter – Festival for Expanded Media), Insa Wiese (International Short Film Week Regensburg), Gerhard Wissner (Kassel Documentary Film and Video Festival) un Anne Turek (AG Kurzfilm).

Japānas Mediju mākslas festivāla programma

Japānas Mediju mākslas festivāls savā 20. gadadienas programmā sniedz vērienīgu ieskatu starptautiski atzītos mediju mākslasdarbos. Festivāla programmā iekļautie darbi pārstāv četras mediju kategorijas: māksla (video, grafiskais dizains, instalācijas), izklaide (spēles, lietotnes, mājaslapu dizains), animācija (īsfilmas un pilnmetrāžas filmas) un manga (japāņu komiksi). Darbību aizsākot 1997.gadā, Japānas Mediju mākslas festivāla labāko darbu izlase ir ikgadējs paraugs jauno mediju un tehnoloģiju mākslas attīstībai, starptautiskām tendencēm un video estētikai.

Japānas Mediju mākslas festivāla programma Tenacious Gracious 2017

Japānas Mediju mākslas festivāla programmā “Tenacious Gracious” izrādītie 12 video animācijas darbi atklāj Japānas mākslinieču uzskatus par to, ko nozīmē būt sievietei.

Izmantojot animāciju – mediju, kas ir brīvs no laika, telpas un fiziskiem ierobežojumiem, mākslinieces ar neviltotu brīvību traucas pāri ekrāniem. Programmā apkopotie video pauž Japānā dzīvojošu rakstnieču uzskatus par dzīvi uzlecošās saules zemē, sievišķību un brīvību.


Noass partneri

RSS