• LVL
  • ENG

ŪDENSGABALI 2011

Festivāls 2011

Uzsākot savu otro dekādi, šogad “Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls Ūdensgabali“ dosies apkārt pasaulei, festivāla apmeklētājiem piedāvājot ne vien jaunākās tendences un aktualitātes video mākslā, bet arī spilgtas un atraktīvas izlases no visdažādākajām valstīm un reģioniem.

Jau 2. – 4. septembrī iesildīsimies festivālam ar radošo animācijas darbnīcu “Naiva animācija Naivās mākslas muzejā”, ko vadīs studija “Multenkulten”, un kurā piedalīties aicināti dalībnieki vecumā no 16-116 gadiem. Pieteikties darbnīcai.

Šogad mums ir īpašs gods “Ūdensgabalos” uzņemt ceļojošā video festivāla “CologneOFF – Video māksla globālā kontekstā” programmu, kas apvieno video izlases no visas pasaules. “Ūdensgabalu” atklāšanas dienā lekciju par video mākslu globālā kontekstā sniegs “CologneOFF” direktors Wilfried Agricola de Cologne.

“CologneOFF” ir viens no pasaules ievērojamākajiem video festivāliem, kas īpaši izceļas ar video izlašu ģeogrāfisko daudzveidību, kā arī piesaistīto mākslas kuratoru skaitu. Visa 2011. gada garumā ceļojošā video festivāla programma viesojusies vairāk nekā 50 valstīs sešos kontinentos.

Festivāla tradicionālie ik vakara āra seansi veidoti turpinājums ilggadējo sadarbībai ar Oberhauzenas Starptautisko īsfilmu festivālu un Japānas Mediju mākslas festivālu.

Oberhauzena šogad piedāvās jauno autoru mākslas video programmu, savukārt Japānas Mediju festivāls divus vakarus īpaši izcels jaunāko tehnoloģiju sasniegumus, kā arī uzsvērs popkultūras ietekmi un video attīstību.

Laikmetīgās kultūras festivāla “Baltā nakts” ietvaros – nesakot ne jā, ne nē, ne balts, ne melns – Ūdensgabalu noslēgumu papildinās ambientās mūzikas vakars “Skaļā daba”, kā arī animācijas darbnīcas dalībnieku video darbu prezentācija.

Festivāla laikā peldošajā mākslas centrā “Betanovuss” būs apskatāma izstāde, kurā katru vakaru tiks izrādītas 5 dažādas video darbu izlases, līdz ar to piedāvājot apskatīt 15 krāsainas, spilgtas un aizrautīgas darbu programmas, ko sastādījuši dažādi kuratori no visas pasaules, kā arī trīs somu video mākslinieka Ērika Mutela (Eric Mutel) 2010. gadā radītus darbus – “2x IS”, ”Warm up”, “Mute”.

PROGRAMMA:

8. septembris – festivāla atklāšanas diena

18:00 Festivāla “CologneOFF” vadītāja Wilfried Agricola de Cologne lekcija “Video māksla globālā kontekstā”

20:00 Festivāla atklāšanas ceremonija

20:30 – 23:00 “CologneOFF of VII” programma

  • Inner war (50 min)
  • Mysterious Entanglements (50 min)
  • A Matter of Identity (50 min)

23:00 – 00:30 15. Japānas Mediju mākslas festivāla darbu izlase 1. daļa

Paralēli video seansiem Ūdensgabalu un CologneOff kopīgi veidotās izstādes ietvaros apskatāmas Baltijas jūras reģiona kuratoru veidotas programmas:

1. Vācijas izlases video darbu izlase, ko sastādījis Agricola de Cologne / Polijas video mākslas izlase, ko sastādījis Antoni Karowski 2. Krievijas video darbu izlase, ko sastādījusi Vika Iļjuškina / Somijas video darbu izlase, ko sastādījis Pekka Ruuska 3. Zviedrijas video darbu izlase, ko sastādījuši Jonas Nilsons un Eva Olsona / Norvēģijas video darbu izlase, ko sastādījusi Margarida Paiva 4. Igaunijas video darbu izlase, ko sastādījis Raivo Kolomees /Īslandes, Dānijas, Latvijas, Lietuvas darbu izlase, ko sastādījis Agricole de Cologne 5. Programma “ Kaukāziešu solo”, ko sastādījusi Irena Gabiani (Gruzija), kā arī Armēnijas video izlase

9.septembris – festivāla otrā diena

20:30 – 22:00 “Cologne Off VII” programma Art and the City / Māksla un pilsēta

  • Mirrors (45 min)
  • Velvet Undergraund (45 min)

22:00 – 23:30 Filmas no Starptautiskā Oberhauzenas īsfilmu festivāla arhīva

Video mākslas izstādes ietvaros, visa vakara garumā apskatāmas 5 programmas:

1. “Still Fighting”- video māksla no Āfrikas 2. “Solo”- Larisas Sansour veidota video programma / Video māksla no Palestīnas 3. “Melnais un Baltais”- “ColgneOFF VII” melnbalto video darbu izlase 4. “Land-scaping” – “CologneOFFVII” izlase 5. “Expression of Freedom” – bijušo Padomju Savienības valstu video mākslas izlase

10.septembris – festivāla noslēguma diena un Laikmetīgās kultūras festivāls “Baltā nakts”

19:00 – 22:00 tautas mūzikas  vakars “Skaļā daba”

22:00 – 22:30 radošās darbnīcas “Naiva animācija Latvijas Naivās mākslas muzejā” darbu prezentācija

22:30 – 23:30 “CologneOFF” programma “1 minuteCologne” – 60 video 60 minūtēs.

23:30 – 01:00 15. Japānas Mediju mākslas festivāla darbu izlase 2. daļa.

Izstādes ekspozīcijā apskatāmas izlases:

1. Video māksla no Čīles un Argentīnas 2. “Space. Color. Emotions”- Video māksla no Latīņamerikas 3. 20/20 – mājas video no Honkongas 4. “Blackmail” – Marianna un Daniels Oreiliji (UK) video izlase 5. “Inner Rulling: Perceiving the Real” – video māksla no Āzijas

ORGANIZĒ:

 

ATBALSTA:

ABLV Charitable Foundation

 

 


Noass partneri

RSS