• LVL
  • ENG

WATERPIECES 2016

UdensgabaliIR630x180x40k

16th International Contemporary and Video Art festival “Waterpieces” will take place for three days from 18th until 20th of August.

Udensgabali-programmas.A4

 

Ceturtdiena, 18. augusts

19:00 Kates Krolles personālizstādes “es varētu būt citur” atklāšana

indianocean

Kate Krolle (dz. 1984) ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un prestižo laikmetīgās mākslas skolu Le Fresnoy Francijā, iegūstot “Les amis du Fresnoy” apbalvojumu. Izmantojot visdažādākos medijus, māksliniece risina sev interesējošās attiecības starp dabu un tās saikni ar cilvēka dzīvi, pieredzēm un instinktiem. 2012. gadā laikmetīgā mākslas festivāla “Survival Kit 4” ietvaros viņa kopā ar Ati Jākobsonu veidoja videoinstalāciju “Patiesība ir vienkārša”, bet nākamajā festivāla gadā, sadarbībā ar Aneti Vanagu, instalāciju un performanci “Gourmands”. Šī gada augustā peldošajā galerijā “NOASS” tika atklāta mākslinieces otrā personālizstāde “es varētu būt citur”.

Neliels gaismas plankums sāk pulsēt telpā, kā tikko piedzimis kaķēns. Neko neredzot, uztraukti tverot pēc gaisa, pirmo reizi savas īsās esamības laikā. Sekošana instinktiem ir vienīgā loģiskā un iespējamā turpmākā rīcība.
Pretēji kaķa bērnam, cilvēkbērns iemācās uz saviem instinktiem nepaļauties un tiem neļauties. To skaidrais spēks baudāms vien brīžos, kas mūs pārsteidz nesagatavotus, mirkļos, kuros mūsu trenētais prāts atdodas šim neizzinātajam zvēram.
Vientulība ir dzīvniecisks instinkts.

Formas ziņā atšķirīgu darbu ansamblis, kurā tiek atklāts jautājums par vientulību un tās dabiskumu cilvēka būtnes kontekstā. Par ainavām, gaismu un tumsu, kas tajā slēpjas. Par tās apzināšanos un tās vietu kosmiskajā kārtībā.

Par ķermeni kā mediatoru starp domas telpu un notikumu secību šeit uz zemes.

Manas miesas ainava paveras kā visums.
Mēs piederam tam, ko m
ēs nezinām.

 

21:00 “Svarīgākais šķidrums”. DJ BASTARD GY un video māksliniece Linda Konone (LV) performance

DJ BASTARD GY un video mākslinieces Lindas Konones performancē video atspīdumos varēs vērot ūdens zupas vārīšanu. Zupas sastāvdaļās – tvaiks, ūdens, ledus. Ritmu plūdumi, skaņas viļņi, zemo frekvenču dzīles un augsto – spozme aicinās ienirt skaņu okeāna plašumos, bet dzirdēt varēs IDM, LEFTFIELD, DUB, DUB HOUSE, TECHNO, DOWNTEMPO, LIQUID JUNGLE.

https://soundcloud.com/bastard-gyzus

https://www.facebook.com/LINDA-KONONE-1629965173937044/

 

Performanču/vizuālo instrumentu izveides radošā darbnīca

Paralēli, visas dienas garumā notiek video performanču/vizuālo instrumentu izveides radošā darbnīca dāņu mākslinieka Sunes Petersena (Sune Petersen) vadīb. Vairāk par radošo darbnīcu un pieteikšanos tai lasiet šeit!

 

 

Piektdiena, 19. augusts

21:00 Dejo un Locies (LV) spēlē eksperimentālo elektronisko mūziku – zemas frekvences, breikbīta un ambienta piesitiens, abstraktas melodijas. Katra performance ir improvizācija, kas tiek spēlēta dzīvajā, sniedzot unikālo skanējumu.

https://www.facebook.com/Dejo.Locies/

 

Sune Petersens (Sune Petersen) (DK) ir VJ un digitālās mākslas pārstāvis, dzimis 1974. gadā Dānijā. Fizikas un datorinženierijas studijās ieguvis kvalifikāciju zinātnē un pēdējos gados strādā kā pasniedzējs radošajās darbnīcās Olborgas Universitātes Arhitektūras un Dizaina nodaļā, kā arī organizē apmācības institūcijās visā Eiropā. Petersena darbības joma aptver vizualizācijas, fotogrāfiju, skaņu un citu apmācību, bet galvenokārt mākslinieku interesē reālā laika vizuālās performances. Pazīstamākie mākslinieka darbi ir ekspozīcija “NoRA Pavillion”, kā arī pirmais interaktīvais soliņš pasaulē, kas reaģē uz garāmgājējiem ar krāsas un raksta izmaiņām. Kā raksturo radošo programmētāju un kodētāju platforma “V4wednesday.com”: “Sunes darbiem ir tendence sevī ietvert vairāk skaņu, vairāk tekstūru, vairāk degsmes un izsmalcinātāku kontroli nekā lielākajai daļai VJ, ar kuriem sastapsieties, neskatoties uz to, kāda programmatūra tiktu izmantota”.

Vairāk informācijas par mākslinieku: http://sunep.net/

 

Performanču/vizuālo instrumentu izveides radošā darbnīca

Paralēli, visas dienas garumā notiek video performanču/vizuālo instrumentu izveides radošā darbnīca dāņu mākslinieka Sunes Petersena (Sune Petersen) vadībā. Vairāk par radošo darbnīcu un pieteikšanos tai lasiet šeit!

 

 

Sestdiena, 20. augusts

12:00 – 15:00 “Ūdensgabali” bērniem J.Sjomkina_udensgabali_16.08.15-4657

 “Ūdensgabalu” bērnu diena sadarbībā ar animācijas studiju “Multenkulten”.

Pašiem mazākajiem iespēja spert pirmos soļus animācijas veidošanā, izmantojot “stop motion” tehniku, kā arī baudīt divas brīnišķīgas, asprātīgas animācijas izlases, ko sarūpējis “Londonas Starptautiskais Animācijas festivāls” (LIAF) bērniem vecumā no 0 – 7 un no 7- 12 gadiem.

 

21:00 Japānas Mediju Mākslas Festivāla 2016 programma “Fokusā Japāna”, kas piedāvā 10 japāņu mākslinieku veidotus video darbus, kas prezentēti 2016. gada Japānas mediju mākslas festivāla laikā.

 

22:00 Medijs kā somatisks impulss – zīmējumu animācijas

Vārds animācija cēlies no latīņu vārda anima - gars un nozīmē iedvest dzīvību nedzīviem zīmējumiem un likt tiem kustēties. Programma apvieno zīmējumu animāciju kā pirmo izteiksmes impulsu, pētot avangarda formas video darbos, kas Japānas mediju mākslas festivālā iesniegti “Izklaides” un “Animācijas” kategorijās.

(im)possiblebaby_catalogue_01

Japānas Mediju Mākslas Festivāls ir mākslas festivāls, kura ietvaros tiek apbalvoti izcili mākslas darbi no dažādiem žanriem – animācija, komiksi, mediju māksla un spēles. Festivāls, kopš 1997. gada, notiek katru gadu, un šo gadu laikā ir atpazīti vairāki nozīmīgi darbi, kuri izceļas ar savu radošo un māksliniecisko pieeju. Japānas Mediju Mākslas Festivāls pasniedz balvas četrās kategorijās – Māksla, Izklaide, Animācija un Manga.

 


Noass partneri

RSS