• LVL
  • ENG

VIDEO MĀKSLAS ARHĪVS

 

Aktuālie konkursi un festivāli

Raksti par video mākslu Latvijā

Noass Video mākslas arhīvs

Video mākslas arhīvs tiek veidots kā valsts video mākslas datu bāze, tā ir pieejama bez maksas un aptver visu Latvijas video mākslas vēsturi, sākot ar astoņdesmito gadu otro pusi līdz pat šodienai. Latvijas video mākslas arhīva – datu bāzes pamatā ir sabiedriskās organizācijas “Kultūras un mākslas projekts NOASS” pastāvēšanas laikā izveidotā videotēka, kurā ir pieejami:

  • Latvijas – Francijas video mākslas festivālu (1989-1995) arhīvs (mākslas zinātnieces Laimas Slavas kolekcija);
  • Mākslinieku video darbi, kas apkopoti pēc izstādēm;
  • Mākslinieku video darbi, kas iesniegti individuāli no personīgām darbu kolekcijām (1985 – 2010);
  • Starptautiskā video un laikmetīgās mākslas festivāla “ŪDENSGABALI” (2001- 2011) konkursam atlasīto darbu izlases.

Pilnīgākai informācijas apkopošanai, tiek izmantoti materiāli no citiem Latvijas video mākslas festivāliem (“2ANNAS”, “Ahūns”), Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolas diplomdarbi un kursa darbi, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu video darbi, kā arī Kultūras Akadēmijas studentu darbi. Visus iesniegtos darbus caurskata ekspertu grupa, pēc kuras atzinuma darbi tiek tālāk sistematizēti un arhivēti.

Noass Video Arhīvs ir publiski pieejams – studentiem, kuratoriem, māksliniekiem, pasniedzējiem, mākslas vēsturniekiem, kā arī jebkuram interesentam, peldošajā mākslas galerijā NOASS, AB Dambis 2, Rīga, LV-1048 (skaties kartē).

Vizītes iepriekš pieteikt pie Dzintara Zilgalvja: dzintars@noass.lv +371 29474401.

Noass video mākslas datu bāze

2008.gada laikā tika izveidota jaunu datu bāzes programmatūra, kura nodrošina informācijas pieejamību internetā. Arvien tiek turpināts darbs ar datu bāzes papildināšanu, gan ar jauniem darbiem, gan aicinot autorus pievienot datu bāzei agrāk radītos darbus, kuri izstādīti izstādēs, bet līdz šim nav bijuši iekļauti NOASS video arhīva datu bāzē.

Tuvākajā nākotnē mēs vēlamies attīstīt darbu izplatīšanu, kā arī pārstāvēt datu bāzē iekļauto autoru intereses, popularizējot datu bāzi un sastādot darbu izlases.

Apskatīt interneta datu bāzi >>


Noass partneri

RSS