Festivāla ŪDENSGBALI 2009 Baltijas audiovizuālās mākslas konkursa darbu izstāde

Ūdensgabali 09

No 4.septembra līdz 4.oktobrim skatāma festivāla ŪDENSGABALI 2009 konkursa darbu skate.

Peldošajā mākslas centrā “Betanovuss un Noass”  tilpnēs apskatāmi 13 labākie 2009. gada konkursa darbi, kurus atlasījusi starptautiska žūrijas komisija –  Annika Räim (EST), Irma Stanaityte (LT), Kaspars Groševs (LV). Šā gada festivāla konkursa galvenās balvas ieguvējs ir lietuviešu mākslinieks Rimas Sakalauskas. Viņa veidotais video darbs Synchronization ieguvis prestižo AB.LV Baltijas balva par labāko darbu audiovizuālās mākslas jomā LVL 1500,- apmērā.

award ceremony

„Filmas pamatdoma bija atspoguļot bērnības ainas. Tas panākts, radot konsekventu atmosfēru. Padomju laika lietas, vietas un lēnais temps izraudzīts, lai kadri būtu monomentāli. Filma veidota pēc asociāciju principa – pārsteiguma moments vai vienkārši loģiski neiespējama aina”, tā savu video darbu skaidro pats mākslinieks.

No Lietuvas izstādei izvirzīti vēl 4 mākslinieki ar 7 videodarbiem – Rudolfas Levulis “1,2,3…” / “One, Two, Three…”, eksperimentāla dokumentālā filma par Dziesmu un deju svētkiem Lietuvā, Lina Miklaševičiūtė ar trim darbiem „Vilnius from The Archives of my childhood (I) Lazdynai”, „Vilnius from The Archives of my childhood (II) Movement”, „Vilnius from The Archives of my childhood (III) My granny’s seat”, Kęstutis Šapoka ar diviem darbiem „Footbal match 2” un „Footbal match 3”, Gintare Rakickaite „Press”.

Smeldzīgs ir igaunietes Kai Kaljo projekts „Fiona dzied, Kai glezno” („Ffion singing, Kai painting”), kurā redzama kāda pamesta nama aplupušās sienas saplūšana ar dziedājumu izzūdošā valodā, viedojot skaisti skumju gleznu.

No Latvijas izstādei izvirzīti – Mārtiņš Ratniks ar darbu „12233”, Klāvs Mellis „Manu vecāku guļamistabas logs”, Eva Lilienfelde-Meldere „Vēstijums”, Anete Melece „5 kustīgas gleznas”, animācija par 5.glezniecības motīviem – portretu, aktu, kluso dabu, ainavu un ģeometrisko abstrakciju, kas sakustina mākslas akadēmisko rutīnu un vēsta par pārsteiguma momentu mākslā.

IEEJA IZSTĀDĒ BEZ MAKSAS. Darba laiks no trešdienas līdz svētdienai 13:00-20:00 (pirmdien, otrdien slēgts)


Ūdensgabali09


par šo publikāciju