…Zilā zeme…

RADOŠS PROJEKTS

… ZILĀ ZEME …

14 JAUNO MĀKSLINIEKU IZSTĀDE un

HEPENINGS MUZEJU NAKTĪ 2012

 

KAS?

Izstāde „Zilā zeme” ar 14 jauno mākslinieku radošajiem projektiem, atklājot 14 redzējumus par mūsdienu dzīves kolonizāciju un mākslas naivuma ideju. Noslēguma hepenings „Zaļā zeme… Zila jūra.. Māksla kā dzīves naivums” Muzeju nakts laikā.

KAD?

27.04. – 11.05.2012 Izstādes norise

19.05.2012 Noslēguma hepenings „Zaļā zeme… Zila jūra… māksla kā dzīves naivums” Muzeju nakts ietvaros.

KUR?

Projekta norises vieta – Latvijas Naivās mākslas muzejs Andrejsalā.

KAS PIEDALĀS:

Agnese Baranova, Anda Auziņa, Baiba Kalniņa, Evija Ķirķe, Ilze Egle, Ilze Laizāne, Inita Ķuda, Kristīne Guršpone, Kristīne Lasmane, Kristīne Rozenberga, Laura Pole, Līga Grāvele,Marina Siņavina, Signe Štrause

Projekta rosinātājs – Juris Petraškevičs

TRĪS MŪSU PATIESĪBAS:

Pirmā patiesība

Dzīves kolonizācija ir diktēti standarti un uzspiestas normas

21. gadsimta otrā desmitgade iezīmē konfliktus un jaunu alternatīvu meklējumus patērētāja-sabiedrības modelim, diktētiem dzīves standartiem un uzspiestām normām, kas izpaužas kā mūsdienu dzīves kolonizācija. Pasaulē plaši pazīstamie vienkāršā un lēnā dzīvesstila piekritēju alternatīvie modeļi jau kļuvuši par zināmu normu un standartu vienai sabiedrības daļai.

14 jauno mākslinieku radošā grupa izstādes … Zilā zeme … ietvaros kritizē un slavina, lamā un pielūdz, dievina un nīst n~to dzīvesstilu standartus un normas, metot izaicinājumu izstādes skatītājam – vai esi gatavs izstāties vai palikt? Vidusceļa nav. „…Zilā zeme…” pēta izstāšanās un palikšanas stratēģijas.

Otrā patiesība

Mākslas ideja savā būtībā ir naiva

Latviešu konversācijas vārdnīca saka: „ciktāl naivitāte atkarīga no dvēseles dzīves svaiguma un no tiešo pārdzīvojumu spilgtuma un spēka, kas pārvar visus aizspriedumus un sabiedrisko paradumu noteiktos spriešanas un izturēšanās veidus, naivitāte ir katras spēcīgas oriģinalitātes un ikviena vērtīga jaunradīšanas darba nosacījums.

Tā kā naivitāte var dibināties ne vien emocionālās dabas integritātē un spēcīgumā, bet arī vienkārši refleksijas spējas vājībā un nespējā aptvert savus vārdus vai rīcības tālākas sakarības un konsekvences, tad ikdienišķā valodā naivitāte nozīmē arī zināmu intelektuālu mazvērtību, proti, vientiesību.”

Izstādei ar nolūku izvēlēts Naivās mākslas muzejs. Vienpadsmit jauno mākslinieku radošie projekti izstādē „… Zilā zeme …” pēta un loba ikdienišķās valodas uzslāņojumus, kas par naivu mākslu un naivu cilvēku liek domāt kā par tādu, kam trūkst dzīves pieredzes, kas uzticas bez pietiekama pamatojuma, ir bērnišķīgi labsirdīgs, atklāts un vientiesīgs.

Trešā patiesība

Katram ir sava patiesība

19. maijs Muzeju nakts hepenings „Zaļā zeme… Zila jūra…Māksla kā dzīves naivums” aicina izstādes apmeklētājus uz sarunu un radošo darbnīcu par trim patiesībām, par neaizsargātiem, pilnīgi tīriem un nepiesārņotiem tīrradņiem, par iedzimto un dabisko nativus.

Izstāde notiek sadarbojoties Latvijas Mākslas Akadēmijas Grafikas katedrai ar Latvijas Naivās mākslas muzeju.

 


par šo publikāciju