Ūdensgabali

STARPTAUTISKAIS VIDEO UN LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS FESTIVĀLS

Festivāla ŪDENSGABALI mērķis ir aktualizēt kustīgā attēla un video medija nozīmi laikmetīgās mākslas jomā. 2020. gadā Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls ŪDENSGABALI svinēja savu 20 gadu jubileju. Katru gadu festivāla laikā interesentiem tiek dota iespēja iepazīties ar kustīgā attēla tehnisko un māksliniecisko daudzveidību. Izvēlētajās programmās tiek demonstrēti jaunākie pašmāju video mākslas darbi un pasaulē pazīstamu festivālu un eksperimentālo kustīgā attēla arhīvu programmas. Laikā, kad tiek runāts par ‘video mākslas renesansi’, rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja apskatīt starptautiski atzītus mākslas darbus, turpinot aktualizēt video medija visuresamību un novērot tā tendences laikmetīgās mākslas jomā.

Drīzumā tiks publicēta 2021. gada programma. Sekojiet līdzi jaunumiem.

Mainoties no šaura profesionālu mākslinieku loka interesējoša pasākuma, festivāls ir attīstījies par vienu no tradīcijām bagātākajiem kultūras pasākumiem Latvijā, kas norisinās jau divdesmito gadu pēc kārtas. Festivāls ir platforma video mākslas attīstības veicināšanai Latvijā. Festivāla ietvaros veidotās programmas ar Latvijas mākslinieku darbiem tiek izplatītas ārvalstu partneriem un kalpo kā ilgtspējīgs resurss sadarbības veidošanā un jaunu auditoriju uzrunāšanā. ŪDENSGABALI ir tikšanās vieta starptautiski atzītiem mediju mākslas kuratoriem, kustīgā attēla mākslas profesionāļiem un festivālu pārstāvjiem, kā arī iespēja iepazīties ar spilgtām, košām, izklaidējošām un iedvesmojošām pasaulslavenu video arhīvu un mediju mākslas festivālu jaunākajām programmām, sniedzot ieskatu jaunāko tehnoloģiju attīstībā un kultūru atšķirību ietekmē uz kustīgā attēla mākslu.

Festivāla “Ūdensgabali” īstenošanas ietvaros ilgu gadu gaitā ir veidota sadarbība ar pasaules ievērojamākajiem video, mediju mākslas, īsfilmu festivāliem un arhīviem, tostarp – video mākslas arhīvu “Onedotzero”, prestižo “Japānas Mediju mākslas festivālu”, vācu ceļojošo video festivālu “CologneOFF”, somu video arhīvu “Avearhi”, starptautisko atpazīstamību guvušajām “Oberhauzenas starptautiskajām īsfilmu dienām”, Trans Europe Halles profesionālo kultūras centru tīklu, Salamon F. Guggenheim fondu, festivālu “SonicActs”, kultūras un mākslas platformu Screencity Lab, Lietuvas Nacionālo Mākslas galeriju, Igaunijas laikmetīgās mākslas centru u.c. Ik gadu festivāls piesaista arī vairākus jaunus sadarbības partnerus, turpinot paplašināt programmas ģeogrāfisko, vizuālo un profesionālo daudzveidību. 

Galvenie festivāla sadarbības partneri Latvijā ir Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, ”Starptautiskas īsfilmu festivāls “2Annas”, Latvijas Mākslas akadēmija, Liepājas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, RISEBA un daudzi citi.