STARPTAUTISKAIS VIDEO UN LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS FESTIVĀLS
Ieeja bez maksas, video tiek rādīti oriģinālvalodā ar angļu subtitriem.
Jau 24.reizi mākslas centrā NOASS notiks starptautiskajai video mākslai veltītais festivāls “Ūdensgabali”.
Videomāksla apvieno filmu vizuālo valodu ar laikmetīgās mākslas konceptuālo dabu, piedāvājot māksliniekiem unikālu mediju, kas ļauj pētīt uz laiku balstītus naratīvus, interaktivitāti un multisensoro pieredzi.
Izvēlētajās programmās tiek demonstrētas pasaulē pazīstamu un atzītu festivālu programmas. Šogad trīs trešdienu vakaros (10., 17. un 24.jūlijā) apmeklētājiem būs iespēja bez maksas pieredzēt video mākslas programmas no vairākām valstīm, tai skaitā Vācijas, Spānijas, Ukrainas, Rumānijas un Etiopijas.
Festivālu organizē “Mākslas centrs NOASS” sadarbībā ar partnerfestivāliem: Addis Video Art Festival (Etiopija), AG Kurzfilm (Vācija), MADATAC (Spānija), SIMULTAN (Rumānija), LINOLEUM (Ukraina).
Atbalsta: Gētes institūts Rīgā. NOASS atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Publicitāte īstenota ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.
Informācija par programmu tiks papildināta.
10.JŪLIJS: Jaunie mākslinieki – Eksperimentālā video māksla no Vācijas (AG Kurzfilm)
Programmas garums: 73 minūtes.
17.JŪLIJS: Video māksla no Spānijas un Ukrainas
SPECULAR CONVERGENCES – video māksla no festivāla MADATAC (Spānija), programmas kurators un MADATAC direktros Iury Lech / 19:00
Ukrainas animācijas mākslas izlase – video māksla no festivāla LINOLEUM (Ukraina) / 20:30
Programmas garums: 130 minūtes.
24.JŪLIJS: Video māksla no Rumānijas un Etiopijas
Video mākslas programma no SIMULTAN FESTIVAL (Rumānija) / 19:00
A P A R T TOGETHER (Atsevišķi kopā) – Addis Video Art Festival (Etiopija) / 20:30
Programmas garums: 148 minūtes.
IEPRIEKŠĒJO GADU PROGRAMMAS
_______________
Festivāla ŪDENSGABALI mērķis ir aktualizēt kustīgā attēla un video medija nozīmi laikmetīgās mākslas jomā. Šogad ŪDENSGABALI svin savu 24.dzimšanas dienu. Katru gadu festivāla laikā interesentiem tiek dota iespēja iepazīties ar kustīgā attēla tehnisko un māksliniecisko daudzveidību. Izvēlētajās programmās tiek demonstrēti jaunākie pašmāju video mākslas darbi un pasaulē pazīstamu festivālu un eksperimentālo kustīgā attēla arhīvu programmas. Laikā, kad tiek runāts par ‘video mākslas renesansi’, rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja apskatīt starptautiski atzītus mākslas darbus, turpinot aktualizēt video medija visuresamību un novērot tā tendences laikmetīgās mākslas jomā.
Mainoties no šaura profesionālu mākslinieku loka interesējoša pasākuma, festivāls ir attīstījies par vienu no tradīcijām bagātākajiem kultūras pasākumiem Latvijā, kas norisinās jau divdesmit ceturto gadu pēc kārtas. Festivāls ir platforma video mākslas attīstības veicināšanai Latvijā. Festivāla ietvaros veidotās programmas ar Latvijas mākslinieku darbiem tiek izplatītas ārvalstu partneriem un kalpo kā ilgtspējīgs resurss sadarbības veidošanā un jaunu auditoriju uzrunāšanā. ŪDENSGABALI ir tikšanās vieta starptautiski atzītiem mediju mākslas kuratoriem, kustīgā attēla mākslas profesionāļiem un festivālu pārstāvjiem, kā arī iespēja iepazīties ar spilgtām, košām, izklaidējošām un iedvesmojošām pasaulslavenu video arhīvu un mediju mākslas festivālu jaunākajām programmām, sniedzot ieskatu jaunāko tehnoloģiju attīstībā un kultūru atšķirību ietekmē uz kustīgā attēla mākslu.
Festivāla “Ūdensgabali” īstenošanas ietvaros ilgu gadu gaitā ir veidota sadarbība ar pasaules ievērojamākajiem video, mediju mākslas, īsfilmu festivāliem un arhīviem, tostarp – video mākslas arhīvu “Onedotzero”, prestižo “Japānas Mediju mākslas festivālu”, vācu ceļojošo video festivālu “CologneOFF”, somu video arhīvu “Avearhi”, starptautisko atpazīstamību guvušajām “Oberhauzenas starptautiskajām īsfilmu dienām”, Trans Europe Halles profesionālo kultūras centru tīklu, Salamon F. Guggenheim fondu, festivālu “SonicActs”, kultūras un mākslas platformu Screencity Lab, Lietuvas Nacionālo Mākslas galeriju, Igaunijas laikmetīgās mākslas centru u.c. Ik gadu festivāls piesaista arī vairākus jaunus sadarbības partnerus, turpinot paplašināt programmas ģeogrāfisko, vizuālo un profesionālo daudzveidību.