Darbnīcu cikls “Mākslas meklējumos”

Šī darbnīcu cikla mērķis ir rosināt radošumu, aktualizējot laikmetīgās mākslas formas un apkārtējo vidi. AB dambī mītošie mākslas projekti un NOASS unikālā atrašānās vieta pārtop par daļu no mācību materiāliem un jaunajām zināšanām. 

Katrā darbnīcā tiek aplūkota kāda no mākslas centra NOASS aktuālajām izstādēm, kā arī darbi no videomākslas arhīva kolekcijas. Darbnīcas uzdevumus bērni un jaunieši veic strādājot kopā ar darbnīcas vadītāju – mākslas zinātnieci un kuratori Sandru Ķempeli.

Norises datumi un darbnīcu tēmas:

23.09. no plkst. 16.00 līdz 17.00

Videomākslas meklējumos: Tūre jauniešiem

Sestdien, 23. septembrī, plkst. 16.00 aicinām uz pirmo jauniešu tūri mākslas centra NOASS rudens sezonā. 

Pasākuma laikā būs iespēja apmeklēt Latvijas videomākslas arhīva telpas un iepazīt šī mākslas veida pirmssākumus Latvijā.

Tiks izrādīti Valda Poikāna “Dead to the World” (1991) un Viktora Zariņa “Pazudušais (Videomākslas meklējumos)” (1991) video darbi. To papildinās stāstījums par video mediju 90.gadu sākumā, laikmeta iezīmēm un trim pamatpieejām kustīgā attēla pielietošanai:

  • objekts kā mākslinieks izpildītājs;
  • objekts kā vide;
  • objekts kā abstrakts, sintezēts attēls.

30.09. no plkst. 16.00 līdz 17.00

Naivās mākslas meklējumos: Tūre jauniešiem

Sestdien, 30. septembrī, plkst. 16:00 aicinām uz otro jauniešu tūri mākslas centra NOASS rudens sezonā.

Pasākuma laikā būs iespēja iepazīt naivās mākslas kustību Latvijā, dodoties tūrē brīvdabas ekspozīcijā “PAR SPĪTI VISAM” un gūstot ieskatu mākslas projektā “Vija Vētra 1:100”.

Latvijas Naivās mākslas muzeja ekspozīcijā “PAR SPĪTI VISAM” ir skatāmi Arnolda Skrastiņa, Vijas Vētras, Žaņa Bulava, Mihaila Ramusa un Edgara Krīgera darbi.

Mākslas projekts “Vija Vētra 1:100” ir radīts, atzīmējot izcilās mākslinieces un horeogrāfes 100. jubileju. Tas sastāv no pilsētvides objekta uz mākslas centra NOASS fasādes, multimediālas instalācijas uz trim monitoriem un mākslinieces oriģināldarbu izstādes. Pilsētvides objekts uz mākslas centra fasādes tapis, iedvesmojoties no Vijas Vētras zīmējumu motīviem, kā arī bērnu un viņu vecāku radošo darbnīcu rezultātā tapušajiem mākslas darbiem. Izstāde tapusi, izmantojot Latvijas Naivās mākslas muzeja krājuma materiālus.

07.10. no plkst. 16.00 līdz 17.00

Videmākslas meklējumos II: Tūre jauniešiem

Sestdien, 7. oktobrī plkst. 16:00 aicinām uz trešo jauniešu tūri mākslas centra NOASS rudens sezonā.

Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar Latvijas videomākslas arhīvu un šī mākslas veida aizsākumiem Latvijā gadsimta sākumā. Šoreiz tūres laikā tiks izrādīts mākslinieka Ginta Gabrāna video projekts „Starix” (2000–2004). Par projekta galveno varoni mākslinieks izvēlējās Rīgas dzelzceļa stacijas bezpajumtnieku, kurš projekta pirmajā etapā kļuva par realitātes šova varoni. Starix, kļūstot par smalku kungu baltā uzvalkā, aktīvi piedalījās arī dažāda satura piketos un TV raidījumos.

14.10. no plkst. 16.00 līdz 17.00

Vizuālās mākslas meklējumos: Tūre jauniešiem

Sestdien, 14. oktobrī, plkst. 16:00 aicinām uz noslēdzošo jauniešu tūri mākslas centra NOASS rudens sezonā.

Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar ceļojošo laikmetīgās mākslas izstādi “Māksla uz riteņiem”.Tūres laikā pastiprināti pievērsīsim uzmanību četru izstādes mākslinieku – Evas Vēveres, Zahara Ze, Jurģa Petera un Ūdas Bremnes – vizuālajai valodai, izmantotajiem medijiem un koprades procesam darbu veidošanas laikā.

Tūri papildinās radošs uzdevums, ar kura palīdzību būs iespēja tuvāk iepazīt Zahara Ze veidoto ilustrāciju sēriju “Jauniešu kamuflāža”, kas radīts kopradē ar Jūrmalas Valsts ģimnāzijas jauniešiem.

Ieeja pasākumos ir bez maksas. Dalībai darbnīcā var pieteikties rakstot uz e-pastu sandra@noass.lv

Projekts tiek īstenots ar Rīgas Domes finansiālu atbalstu. Pasākumus atbalsta Sabiedrības Integrācijas Fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.