EXIGENCY

24.08.–30.12.2021.

>> Atpakaļ uz sadaļu VIZUĀLĀ MĀKSLA, IZSTĀDES

Viens no atpazīstamākajiem laikmetīgā abstraktā ekspresionisma skolas pārstāvjiem Latvijā, mākslinieks Kaspars Brambergs, radījis īpaši mākslas centra „NOASS” ārtelpai pielāgotu darbu, kas tapis jaunākās mākslas darbu sērijas „Exigency” ietvaros. Tajā mākslinieks aplūko bezkompromisa attiecības starp indivīdu un viņam atvēlēto laiku apstākļos, kad ir bezgalīgi daudz iespēju. „Exigency” ir cieši saistīts ar māksliniekam personīgi nozīmīgiem un aktuāliem jautājumiem — vai mūsu rīcībā ir pietiekami daudz laika? Vai ilūzija par bezgalīgām laika rezervēm mums nelaupa spēju adekvāti reaģēt?

Mākslas darbs aplūkojams uz NOASS fasādes jebkurā diennakts laikā līdz pat gada beigām.


Mākslinieka Kaspara Bramberga radošā prakse sakņojas pārliecībā, ka mākslas darbs var būt autonoms, brīvs no kritikas, kultūrvēsturiska konteksta un sociāli aktīviem vēstījumiem. Kā atklāj pats mākslinieks: „Mana māksla ir par cilvēku kā intelektuālu, psiholoģisku, uztverošu, sociālu un garīgu indivīdu, kurš ir spējīgs uztvert mākslas darbu dziļi personiskā līmenī. Es esmu pārliecināts, ka mākslas darbs var pastāvēt arī kā neatkarīgs vizuālās inteliģences lādiņš, kas tiek raidīts skatītāja intelekta virzienā, tādejādi kļūstot par spēcīgu vēstījumu un pilnvērtīgu komunikācijas platformu.”


Abstraktas formas, kas panāktas ar mērķtiecīgi vienotu elementu izkārtojumu un glezniecībai netradicionāliem materiāliem, Kaspara Bramberga darbiem piešķir „bezvārdu poēziju”, radot auglīgu vidi visdažādākajām asociācijām un interpretācijām. Mākslinieka radošajā procesā īpašu vietu ieņem materialitāte. Izvairoties no jebkādas ilustrēšanas un ierastu materiālu lietojuma, arī mākslas centrā „NOASS” eksponētais darbs izaicina tradicionālās glezniecības un tēlniecības robežas un balansē starp abstraktu monumentālismu un brutālismu – tas ir veidots no metāla, betona un šķidrā stikla.

Video no mākslas darba “Exigency #15” atklāšanas pasākuma (spied šeit)

Kaspars Brambergs (1974) ir divkārtējs Purvīša balvas nominants. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju 2000.gadā, un kopš tā laika aktīvi rīko izstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Francijā, Vācijā, Šveicē, Marokā, Taiti un Martinikā.

This image has an empty alt attribute; its file name is NOASS-logos-1-1-700x95.jpg