Radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem

Atbalstot bērnu un jauniešu praktisku mācīšanos un Latvijas naivās mākslas daiļradi, pagājušogad uzsākām notikumu ciklu, kas bija veltīts kādam Naivās mākslas muzeja pārstāvim.

Pagājušogad tā bija leģendārā horeogrāfe un māksliniece Vija Vētra, kurai apritēja 100 gadi. Cikla ietvaros notika radošās darbnīcas kopā ar mākslinieci, kuras laikā bērni radīja jaunus mākslas darbus, kas bija iedvesmoti no viņas daiļrades, un vēlāk tie tika izstādīti izstādē “1:100” kopā ar mākslinieces oriģināldarbiem uz NOASS fasādes, monitoriem pie NOASS ieejas un galerijas telpā.

Šogad vēlamies izcelt mākslinieku Andri Biezbārdi. Latvijas Naivās mākslas muzeja direktors Dzintars Zilgalvis uzsver, ka “tas ir tīrs radošuma veicināšanas pasākums, kurā, izmantojot Latvijas Naivās mākslas muzeja krājumā esošus darbus, paša mākslinieka vadībā bērniem un viņu vecākiem ir iespēja spert dažus soļus jaunu prasmju apgūšanā. Mēs atzīmējam to, ka māksliniekam ir drosme būt atšķirīgam no tradicionālās Latvijas glezniecības skolas.”

Andris Biezbārdis ir mākslinieks – autodidakts, kura radošo darbību raksturo drosmīga uzdrīkstēšanās un jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi akvareļglezniecībā. Viņa izcilie sasniegumi un piedalīšanās daudzās starptautiskās izstādēs rezultējās ar autora uzņemšanu Latvijas mākslinieku savienībā 1988.gadā. No 1998.g. līdz 2007. gadam radīto trīsdimensionālo mākslas darbu sērija ir bijusi vairāku starptautisko izstāžu sastāvdaļa un šobrīd atrodas Latvijas Naivās mākslas muzeja patstāvīgajā kolekcijā.

Šovasar mākslas centrs organizēs vēl 3 radošās darbnīcas:

27.jūnijā 16:00 – 18:00
25.jūlijā 16:00 – 18:00
29.augustā 16:00 – 18:00

Dalība darbnīcām ir bezmaksas, iepriekš reģistrējoties. Saiti uz reģistrāciju atradīsiet pie Facebook pasākuma.

Īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansējumu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Atbalsta: Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.