SPĒKA AVOTS

GRUPAS IZSTĀDE

KURATORS KASPARS GROŠEVS

>> Atpakaļ uz sadaļu VIZUĀLĀ MĀKSLA, IZSTĀDES

Projekts “Spēka avots” ir veidots kā turpinājums mākslas centrā “NOASS” pagājušā gada augustā atklātajai mākslinieka Kaspara Groševa izstādei “Autonomia”, kuras centrā bija karogs un tā dekonstrukcijas kā medijs mākslas valodas paplašināšanai. Kaspara Groševa darbība nereti apvieno mākslinieka un kuratora pienākumus, tāpēc “Spēka avots” iecerēts kā kuratoriāls turpinājums idejai par karogu kā ietilpīgu žestu.

Dažādu paaudžu apvienojumā, eksperimentējot ar karoga formātu un vizuālo ekspresiju, radītas dažādas variācijas par šo izteiksmes līdzekli.

Papildus šis projekts tiecas arī apzināt dažādu radošo komūnu un šūniņu veidotās izpausmes, kas dažkārt paliek vien privātam lokam apskatāmas.

No jūlija līdz pat decembrim jebkurā diennakts laikā pie mākslas centra “NOASS” fasādes 2 -3  nedēļu garumā plīvos kāda mākslinieka veidots karogs, līdz to nomainīs nākamais mākslinieks. 

Projektā piedalās: Līva Rutmane, Anna Malicka, Kristiāna Marija Sproģe, Jānis Krauklis, Maija Kurševa, Līga Spunde, Margrieta Griestiņa un Ieva Putniņa.

LAIKS RĀDĪS

JĀNIS KRAUKLIS

ATKLĀŠANA 28.12.21. PLKST.15.00

CEREAL ETHEREAL VIRSPALAGS

ANNA MALICKA

26.11.–27.12.2021.

Veļas mīkstinātājs nesmaržo tā, kā agrāk – nav iespējams izmazgāt netīros pleķus no gultasveļas ārā :(((((((

Visi sapņotāji lapini gaidīti uz Cereal Ethereal Virspalaga plīvošanu karoga mastā, kur, cerams, gruvešu kārta (salda dvaka, drupaču taka (maizes klaips) & kaunatraips ((bez tevis) sūdīgs vaibs)) tiks aizpūsta vējiem līdzi :))))))))))

(Anna Malicka)

ATPŪTA

KRISTIĀNA MARIJA SPROĢE

21.10.–11.11.2021.

“Mirkļos, kad gribēju atpūsties no pārējās paralēli ritošās darba dunas, un atgādināt sev par to, kas patiesi sagādā prieku, es dancināju bultiņas. Tā bija vēlme pilnībā ļauties plūsmai tad, kad fiziski un mentāli gribas atslābināt visus locekļus, iegulties anticiklona haotiski samētātajās krēpēs, un caur pilnīgu padošanos tā gājumam ļauties atpūsties un aizpūsties. Uz vietu, kur pūš nevis dzīves pabērnus, kad tiem trūcis iekšējā muskuļu tonusa noturēties uz savas takas, bet gan tā, kurā nonāk tie zinātkārie, kas lec uz jebkuras garām sviestās sulīgi zeltainās lapas vai sausi sačervelējušās, gļotsēnes apsēstās čužas, un sērfo cauri dzīvei, varību rodot pašam sev atgādinātajā brīvībā.” (Kristiāna Marija Sproģe)

APVIENOTO LĪNIJU LĪGA

MAIJA KURŠEVA

01.10.–20.10.2021.

Video: karoga uzvilkšana mastā (spied šeit)

DŪMU PIRĀTI

SHADY LADIES (MARGRIETA GRIESTIŅA UN IEVA PUTNIŅA)

09.09.–30.09.2021.

Video: Dūmu pirāti iekaro mākslas centru “NOASS” (spied šeit)

Video: karoga pacelšana (spied šeit)

SUPER LIT SARKANĀ TRUBA

SHADY LADIES (MARGRIETA GRIESTIŅA UN IEVA PUTNIŅA)

19.08.–09.09.2021.

2003. gada 30. decembrī tika atvērts “Līvu akvaparks”, kas piedāvāja trakākās trubas, kādas Latvijā bija redzētas. 

Akvaparku devās nomēģināt arī dažādas sabiedrībā atpazīstamas personas. Precīzi neuzskaitīsim visas, bet tur bija visādas slavenības, arī Ozols. 

Uz atklāšanas tusu, protams, devās arī Shady Ladies, kas, ievērtējušas visus apstākļus, “nestiepa gumiju’’ un uzreiz devās uz trako – sarkano. Pie trubas jau dežūrēja O.Z., un teju būtu jau nolaidies pa to lejā, tomēr viņš zina, kā atstāt grandiozi labu iespaidu – toreiz viņš Shady Ladies ne tikai palaida, bet vēl bišku iestūma no muguras. Super lit!

Video: karoga uzvilkšana mastā (spied šeit)

LĪVAS RUTMANES KAROGS

29.07.–16.08.2021.

Video: karoga pacelšana mastā (spied šeit)

CLUBHOUSE

LĪGA SPUNDE

01.–28.07.2021.

Neatejot no ekrāniem, saviesīgā atmosfērā, jautri un dinamiski izklaidējas “Clubhouse” viesi. Skan

skaļa mūzika, burbuļo sarunas, viesi nešpetni virpuļo deju placī. Mūzikas ritmā cilātās kājas, rada

ritmiskus sakaru pārrāvumus, garantējot jautrību telpā.

Par Gremliniem pirmo reizi plašāka sabiedrība uzzināja jau pagājušā gadsimta  divdesmitajos gados, kad, vainojot mītiskus radījumus, tika skaidrotas tehniskas nedienas aviācijas nozarē. Ar laiku šīs būtnes ir kļuvušas par simbolu arī sadzīvisku un pavisam ikdienišķu tehnoloģiju likstām.

Kurš gan no mums nav saskāries ar dažādiem tīkla traucējumiem, neizskaidrojami pazaudētiem failiem vai neizturami lēnu internetu?

Ir pamats domāt, ka “Clubhouse” dzīres ir izdevušās.

Video: karoga pacelšana mastā (spied šeit)

Laima Slava sarunā ar Līgu Spundi un Kasparu Groševu (spied šeit)

Atbalsta: