VIDEO MĀKSLA NO SPĀNIJAS UN UKRAINAS

Ukrainas animācijas mākslas izlase – video māksla no festivāla LINOLEUM (Ukraina)

NEVAJADZĪGAS LIETAS, Dmitro Lisenbarts, 14:00, 2020

– Vai robots tuvākajā nākotnē varētu adoptēt mājdzīvnieku?

– Protams, kāpēc gan ne.

– Vai šis mājdzīvnieks varētu būt cilvēks?

– Nākotnē tas varētu būt iespējams.

– Vai viņi varētu kļūt par draugiem?

– Iespējams jā.

–…Un kas pēc tam notiktu ar robotu?

– Klausies, pie velna ar taviem jautājumiem!

DZIĻA MĪLESTĪBA, Mikita Liskova, 14:00, 2019

Ukrainā beidzot ir piezīvota dziļa mīlestība.

TROIJA, Andrejs Naumenko, 02:34, 2022

 TROЯ (Troіa) – šīs ir ikdienas dzīves epizodes Kijevas guļamrajonā ar nosaukumu “Troieschyna”. Šeit es esmu dzimis, audzis un dzīvoju tagad. Šeit jūs saprotat, ka apģērbs nepadara vīrieti un notikumiem var būt negaidītas beigas.

DZIĻŠ ŪDENS, Anna Dudko, 06:00, 2020

Vientuļa apaļīga nāriņa ar burvju palīdzību vēlas lūrēt uz cilvēkiem pa ūdensvadiem. Kādu dienu viņa iemīlas vīrietī un, kaisles apžilbta, ierodas viņa dzīvoklī, lai apmierinātu savas kvēlošās vēlmes.

SUROGĀTE, Stass Santimovs, 06:03, 2020

Cilvēks iznīcina nezināmas rāpojošas būtnes ligzdu. Bet tas nav visbriesmīgākais radījums, ko viņš šovakar satiks.

KARŠ, KAS VIENMĒR IR APKĀRT, Irina Harkaveca, 01:34, 2022

Pieredze no Krievijas kara pret Ukrainu un tā sekām PTSD formā. Animācijas filma par izdzīvošanu šausmās un atgriešanos mājās. Pirmā neironu tīkla animācijas izmantošana īsfilmā kopā ar klasisko animāciju.

TĪĢERIS VIENMĒR STAIGĀ APKRĀT, Anastasija Falilejeva, 12:00, 2021

Katsumi jūtas skumjš. Ejot pa spoku Japānas pilsētiņu, viņa  nojauš, ka viņas dzīve ir sasniegusi punktu, no kura vairs nevar atgriezties. Kad viņa nolemj izbeigt šo postu, parādās Maģiskais Tīģeris. Vai viņš var viņu izglābt?

AK PAREIZI, Poļina Piddubna, 02:37, 2022

Es īrēju ļoti mazu istabiņu Berlīnē (kas man atgādina zārku) un tur redzu ļoti dīvainus sapņus. Cilvēki tiek turēti spriedzē divus gadus, nezinot, kad tas viss beigsies. Klubs ir slēgts, ātrā palīdzība nebrauks un atliek tikai staigāt pa pilsētu ar saviem iekšējiem monstriem.

MARIUPOLE. SIMTS NAKTIS, Sofija Meļņika, 07:26, 2022

«Mariupole. Simts naktis» stāsta par mazu meiteni, kura 24. februārī pamostas uzlidojuma trauksmes dēļ un mēģina atrast kādu, kas dzīvo degošajā pilsētā. Galvenās varones pamatā ir stāsts par Alisi, 4 gadus vecu meiteni, kura visu laiku uzturējās aplenktajā Mariupolē. Viņa bija arī Azovstal pēdējā aizsardzības mēnesī. Kad krievi atļāva evakuēt civiliedzīvotājus no Azovstalas, Alise tika atdalīta no mātes. Filmā izmantots dzejolis “Riteņi, riteņi, tie uzbrauca” (“Кolesa hlukho stukotiat”), kuru autors ir Vasils Stuss, kurš bija ukraiņu dzejnieks un aktīvs disidentu kustības dalībnieks 60. un 70. gados. Stuss tika represēts un nomira GULAGĀ.

Spānijas video mākslas programma SPECULAR CONVERGENCES no festivāla MADATAC (Spānija), kurators  IURY LECH

GLASS HOUSE (Stikla māja), Vitaly Yankovy, Ukraine / 2023 / 03:43

Pagātne un tagadne sajaucas virtuālā ceļojumā cauri 3D animāciju, kas virzās caur atmiņām par pamestu dzīvi un jautājumiem par mākslu un gaidāmo nākotni, saskaroties ar nenoteiktu panorāmu, kas ir sagriezta un trausla kā stikla māja.

FUEGO FATUO (Meža uguns), Celeste Martinez, Argentina / 2022 / 11:17

Wisp-Fire: Infra-vieglas kartogrāfija ir estētisks un filozofisks pētījums, kas aicina mūs pārdomāt mūsu eksistenci arvien vairāk hipersavienotajā un īslaicīgākā pasaulē un to, kā tehnoloģiskie un zinātnes sasniegumi ietekmē mūsu attiecības ar laiku un dabisko telpu un pat mūsu ķermeņa uztvere.

CLIMATE CHANGE (Klimata pārmaiņas), Kayoko Nakamura, Japan / 2022 / 2:22

Kā māksliniecisku izpausmi mākslinieks radīja mākslas darbu, izmantojot klimata pārmaiņu datu kopas. Vizualizējot datus no pavisam cita leņķa, šie dati stāsta par jaunu stāstu. Mākslinieks pārveidoja datu kopas no Excel un CSV izklājlapām attēlos un pievienoja kustību, lai izveidotu animētus videoklipus. Daļa audio tika arī pārveidota no datiem un izmantota kā skaņa, lai līdzinātos cilvēkam uz zemes laivā, un pievienotas vēja, ūdens, uguns un kukaiņu balsis, lai attēlotu visu mežu uz zemes. Ja klimata pārmaiņas mums būtiski sabruks, kuģis, uz kura atrodamies, varētu apgāzties.

BIODIGITALMEDIAFILIA, Iury Lech, Spain / 2023 / 06:45

BioDigitalMediafilia ir reaktīvs un ģeneratīvs audiovizuālās mākslas darbs, kas iedziļinās dabas ritmos, manipulējot ar attēlu un skaņu un eksperimentālu izpēti, izmantojot mākslīgo intelektu. BioDigitalMediafilia paplašina jauno digitālo mediju mākslas telpas, jo “cilvēka-dabas-tehnoloģijas” attiecības, kas tiek pasniegtas caur mākslu, vairs nav vērstas tikai uz reprezentācijām, kas radītas ar materiālajiem simboliem, bet tiek akcentētas uz visu procesu un to, kā radošais process. tiek ģenerēts. Pamatojoties uz šīm pieņēmumiem, šis digitālās mākslas darbs atklāj ekosistēmu bioloģisko daudzveidību no digitālās taksonomijas perspektīvas, darbojoties ar virkni elektromagnētisku redzējumu un koncentrējoties uz sadalīto “astromu” mikrosadursmes mikroskopisko mērogu un radītajām optiskajām un akustiskajām svārstībām. kā Visums, kur neatkarīgi no tā izmēriem viss sastāv no nanoskopiskiem ģeometrijas un vielas gabaliņiem.

SYBIL (Sibila), Marta Di Francesco, UK / 2020 / 02:30

Sibilla pēta pašizpildošo pareģojumu pareģojumu un veic atkārtotu deju, kurā katra kustība sākas un beidzas vienādi, atspoguļojot mākslīgā intelekta paredzamības cilpu spoguļattēlu, apvienojot tilpuma uztveršanas paņēmienus, video apstrādi un StyleGAN, kurā modelim ir ir apmācīti, pamatojoties uz lielu līdzīgu attēlu datu kopu, lai iegūtu ne tik pārsteidzošu līdzību ar sākotnējo datu kopu. Spēja saskaitīt un ierobežot realitāti datos, norūda robežas ar sapņošanu, izzušanu, vēlēšanos un iztēlošanos, radot laiktelpas vakuumu, kurā spogulis atspīd citā spogulī, norijot sevi mūžīgā tukšumā.

LOOK AT YOU AFTER THE WAR (Skaties uz sevi pēc kara), Hernando Urrutia, Portugal / 2023 / 02:00

Šis projekts ir izstrādāts no digitāliem darbiem kā valodas izteiksmes, kas ir pārveidojusies no haotiskas iznīcināšanas sistēmas, kas ir karš pasaulē, par patiesu evolūcijas sistēmu, kas atjauno dzīvību un mieru pasaulē. Šis ir trauksmes zvans sabiedrībai par šausmīgo karu, kas var būt epicentrs jebkurā pasaules reģionā un ka šo kara radīto postījumu rada sīkas intereses, radot zvērīgus postījumus. Pēc šausmīgajām kara atstātajām pēdām mums ir jācer, ka visam ir iespēja atjaunoties, dziedināties un mainīties caur transformācijas metamorfozi no iznīcināšanas un nāves uz atdzimšanu un dzīvību.

MUNDOS (Pasaules), Alfredo Barroso, Spain / 2020 / 01:01

Pasaules ir ciklotīmiska alegorija, kas sastāv no vairākkārtējas pacelšanās un krišanas no tukšas vietas, ko apdzīvo tikai koki, kas karājas otrādi. It kā mitoloģisks sods skatītājs kāpj cauri Pasaulēm, līdz sasniedz punktu, kurā fiziskais un virtuālais jutekliski saduras un, krītot, izraisa nostalģijas jeb melanholijas recidīvu, ko drīzumā pārvarēs.

SYNTHETIC FORCE (Sintētiskais spēks), Weming Ho, Taiwan / 2019 / 06:06

“Sintētiskais spēks” Spēks tiek mēģināts izpaust vibrāciju un spektru kā dzirdamu un redzamu objektu – audiovizuālā meditācija, kas ietver maksimālo un minimālo skatu punktu starp miglājiem un šūnu dalījumiem, kas atspoguļo zinātni vai sajūtu, skotomu vai principu, kārtību un robeža, pārcilvēcisks un nehumanizācija. Vai sistēmai ir kāds neredzams vai zemapziņas lauka variants?

HUMARITHMS (Humaritmi), Pierre  Ajavon, France / 2022 / 03:22

Nākotne mums piedāvā aci pret aci starp cilvēci un algoritmiem, lietām, kas mūs padara par cilvēkiem, piemēram, jautāšanu, iztēli, intuīciju vai ētiku, saskaroties ar nullēm un vieniniekiem. “Humaritmos”, izmantojot mūsu digitālo ikdiena, atmiņas, emocijas un attēli rodas no pagātnes un saplūst mūsu nākotnes redzējumā ar Moog moduļu sintezatora elektroniskas kompozīcijas skanējumu.

DATA DRIVEN DIRECT DEMOCRACY (Datu vadoša demokrātija), Lina Dovydenaite, Norway / 2020 / 28:38
Kaut kur starp distopiju un utopiju, uz datiem virzītas tiešās demokrātijas jēdziens futūristiskas pilsētas mēroga virtuālās telpās. Māksliniece Lina Dovydenaite domā ārpus dotā sabiedrības konteksta un spekulē par nākotnes alternatīvo realitāti, kas nav ne pareiza, ne nepareiza. Vienā no futūristiskajām pilsētām, kurā dominē uz datiem balstīta demokrātija, viņa spekulē par nākotnes publiskajām virtuālajām telpām, kur cilvēki satiekas, lai veidotu viņu pilsētas/pilsētas arhitektūras attīstību, izmantojot AI arhitektūras aģentus un citas tehnoloģijas.